«Переможна весна»: у Кривому Розі пройшов перший відкритий Чемпіонат міста зі скандинавської ходьби
У Кривому Розі вперше пройшов відкритий Чемпіонат міста зі скандинавської ходьби. Його окриляюча назва – «Переможна Весна».
На змагання запросили тих, хто тільки-но почав ходити зі скандинавськими палицями. Звісно ж, були і любителі. Є й найстарші учасники. 85-річний криворіжець та 84-річна криворіжанка, яка скоро святкуватиме ювілей.
«Фінальна підготовка зайняла близько 2 місяців. У нас приблизно 78 людей зареєструвалися на змагання. У нас також є 2 дистанції, 5 км, 1,5 км. Окрема категорія – люди з вадами зору», - говорить організатор, керівник «KR OK» Василь Іжурков.
Представник криворізького осередку УТОС Станіслав Порадовський каже, що люди з вадами зору не вперше долучаються до міських змагань. Для них це традиція, змога знайти себе в спорті, в фізичній культурі. Це дуже необхідно.
«Задоволення і гордість за те, що це вони роблять. Незважаючи на те, що є вада зору. Є люди, які зовсім не бачать. І незважаючи на це, вони досягають певних вершин в цьому плані. Долали дистанцію в 5 км», - розповів пан Станіслав.
Олександра Бахмацька пройшла дистанцію 1,5 км. Підготовка була найпростішою. Заняття та мандрівка на чималий кілометраж. Загалом, жінка займається вже 2 рік. Почула про скандинавську ходьбу зі ЗМІ, тому вирішила долучитися сама.
«1,5 року тому брала участь у змаганнях і отримала 3 місце. Відчуваю себе здоровою, бадьорою. Радію і других закликаю, щоб долучалися до скандинавської ходьби», - зауважила Олександра.
Користь від скандинавської ходьби надвисока. Адже залучається левова частка м’язів, покращується постава. Організм дякує за покращення роботи серцево-судинної, лімфатичної, ендокринної, дихальної систем, мозкового кровообігу, насичення крові киснем. Ну і звісно ж, психоемоційний стан виходить на новий рівень.
До речі, спортсменів сьогодні прийшли підтримати представники міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста України.
«Прибули для того, аби підстрахувати людей. Адже вони мають великі фізичні навантаження. Крім того, поділилися своїми знаннями на різну тематику. В першу чергу, ми підвищували обізнаність людей про мінну небезпеку. Актуальність цього питання зростає. Нагадувати про те, що вибухонебезпечні предмети не мають зберігатися вдома – важливо», - розповіла Олена Мельник, інструктор з надання першої допомоги Товариства Червоного Хреста України.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Кривому Розі пройшов Чемпіонат міста з плавання серед молоді.