Краса української природи та історії на уламках війни: мисткиня з Кривого Рогу встановила рекорд України
Криворіжанка, яка прикрашає військові артефакти: відстріляні гільзи, тубуси уламки снарядів – у справжні шедеври образотворчого мистецтва встановила рекорд України – «Найбільша кількість експонатів одного автора на мілітарі арт виставці»: 87 робіт. Своєю творчістю жінка прагне закарбувати історію для прийдешніх поколінь.
![Краса української природи та історії на уламках війни: мисткиня з Кривого Рогу встановила рекорд України](/images/16x9/photo_2024-02-07_19.01.45.jpeg)
Творити Ірина Липень почала з початком війни. З передової жінці надсилали порохові танкові тубуси, гільзи, уламки мін тощо і талановита майстриня розписувала їх. З-під її пера виходили зображення бравих козаків, різноманітних квітів, янголів охоронців і багато інших.
Скоро її роботи почали експонуватися у Кривому Розі, Кропивницькому, Львові і неочікувано жінка отримала запрошення до столиці. На виставці розмальованих військових трофеїв «Наш дім – Україна» представили більше 500 робіт митців з різних куточків країни. Кривий Ріг представляли 170 екоспонатів, з них 87 – роботи Ірини Липень. Це «Найбільша кількість експонатів одного автора на мілітарі арт виставці» – саме такий результат зафіксував Національний реєстр рекордів України.
Мисткиня привідкрила таємницю творчого процесу – образи та майбутні ідеї приходять до неї в дорозі, а опинившись вдома жінка одразу береться до роботи.
«Емоції різні, тому що деякі гільзи або міни або тубуси розмальовуються легко, а деякі взагалі не даються. Начебто і неважка робота або малюнок, але затягується, буває і на три неділі. Така робота, наприклад, була. Це наша Україночка, яка не давалася. Вона нам рубала ліноліум, і щітки падали, і ламалися. І по закінченню, коли все ж таки я її намалювала, ми її покрили лаком, вона зробилася вся в тумані. І я чогось подумала: «Ну, хіба це можна нас перемогти? Нас взагалі не можна перемогти». Я не засумувала. Я її відклала, і ще два дні вона лежала. Тоді я її прогріла добреі коли стали знов покривати лаком, вона прям засіяла. І це було дуже дивно. Хто не бачив, то може й не повірять, але це було так, що сама собі дивувалась», – поділилася рекордсменка.
Проте роботи Ірини Липень це не лише про війну, чи творчість, а ще й про благодійність та допомогу. На аукціоні розписані артефакти пішли з молотка, а на зібрані кошти придбали необхідне для захисників.
«Я гроші не рахую, але хочу сказати, коли був аукціон, Івано-Франківськ нам допоміг зробити аукціон, то ми за ті кошти придбали автомобіль і шість генераторів американського виробництва. Чому американського? Тому що вони, по-перше, тихо працюють, взагалі тихо, і вони економні. Можна було б на ті гроші купити, скажімо, китайські, але хочеться хлопцям дійсно допомогти. Крім цього, возимо ліки, продукти, ліжка, милиці, все, що потрібно, ми все везем», – розповіла художниця.
Нагадаємо, що раніше у Кривому Розі підбили підсумки відкритого міського конкурсу живопису імені Григорія Синиці.
![](/img/2024-02/07/1707327459-photo_2024-02-07 19.01.13.jpeg)
![](/img/2024-02/07/1707327468-photo_2024-02-07 19.01.15.jpeg)
![](/img/2024-02/07/1707327482-photo_2024-02-07 19.01.17.jpeg)
![](/img/2024-02/07/1707327493-photo_2024-02-07 19.01.27.jpeg)
![](/img/2024-02/07/1707327505-photo_2024-02-07 19.01.29.jpeg)
![](/img/2024-02/07/1707327517-photo_2024-02-07 19.01.39.jpeg)
![](/static/img/novideo.jpg)
![](/static/img/novideo.jpg)
![](/static/img/novideo.jpg)