Любіть Україну у сні і наяву: у Кривому Розі підбивають підсумки відкритого міського конкурсу живопису імені Григорія Синиці
Понад 1000 учасників і більше 100 населених пунктів. У Кривому Розі журі розпочало визначення переможців міського конкурсу живопису імені Григорія Синиці. Захід – данина заслуженому художнику України, лауреату Шевченківської премії за відродження української колористичної школи.
Цьогоріч конкурс мав назву «Перлини України». Ті, хто виявив бажання долучитися, мали змогу працювати у жанрах пейзажу, портрету, натюрморту, анімалістки. Віталося створення тематичних, орнаментальних, абстрактних та візерункових композицій. Що цікаво, допускалися доробки, які могли нести ілюстративний характер. Тобто мати зв'язок з літературним чи музичним твором. Організатори хотіли, аби конкурсанти звернули увагу на те, чим наша країна може пишатися. Від природи, культури до досягнень у різних сферах життя. Твори приймалися протягом року.
«У військові роки для нас складно, складно для дітей, працювати творчо. Більше ніж 100 населених пунктів України. Майже з усіх куточків. Дуже ми радіємо з того, що долучився Харків, Слов’янськ, Краматорськ, навіть Бахмут. Там, де дуже складно, діти все одно прагнуть творити. І це дуже позитивні роботи саме з цих міст. Цьогоріч у нас вперше беруть участь університети. Ми приймаємо роботи до 17 років учасників. Це перші курси. Коледжі, художні училища, художні школи. Вперше надали роботи представники з Київських закладів. Цей рік для нас дуже відрізняється від попередніх», - розповіла завідувач музеєм-квартирою художника Григорія Синиці Анастасія Ярошевич.
Тетяна Марченко, яка займається бісероплетінням і є членом Національної спілки майстрів народного мистецтва, сьогодні серед журі. Жінка говорить, що її вразив дитячий погляд на перлини України. Як хлопці та дівчата бачать, зображають, і видатних особистостей, і міста України.
«Робота повинна бути оригінальна. І не перемальована. Тому що теж є деякі такі роботи, як ми називаємо це плагіат, коли діти просто надихнулись чиєюсь роботою і перемалювали. Оригінальна робота - якесь своє бачення і майстерність повинні бути. Це точно. Тобто треба володіти технікою, передати дуже так майстерно. Ну і мабуть, власне бачення. Що діти бачать перлинами, що для них це», - зазначила пані Тетяна.
Найменшим учасникам конкурсу – 6 років. А найстаршим – до 17. Серед номінацій для участі – «Краще кольорове рішення», «Змістовність і повнота розкриття теми», «Продовження національної традиції та ідей Григорія Синиці», «Нестандартний підхід до композиції», «Креативність ідейного рішення». Також відзнаки від журі можуть передбачатися для 6 осіб.
«Робота має нести відчуття. Якщо вона вражає своєю безпосередністю, кольоровим рішенням, темою, то має шанси. Дитячі роботи непередбачувані. Дуже багато робіт мене зачепило. Діти знову почали малювати мир, мам, себе, пейзажі. Дитячі мрії стали дитячими, не військовими. Це дуже радує», - зазначила член журі, викладач 1-ої художньої школи імені Васякіна Світлана Букрєєва.
Визначення переможців відбудеться впродовж цього тижня. Офіційно конкурс завершується 21 лютого.
«Ми представимо онлайн-виставку переможців. І після цього будемо нагороджувати. Місто виділило нам значну суму на подарунки. Сподіваємося, що зможемо хорошими художніми матеріалами нагородити переможців для їх майбутніх чудових творів», - додала завідувач музеєм-квартирою художника Григорія Синиці Анастасія Ярошевич.
Насолодитися численною творчістю дітей у межах відкритого міського конкурсу живопису імені Григорія Синиці можна тут.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Кривому Розі проходила виставка «Бієнале 2023».