Емоційна стійкість – ментальна броня: у Кривому Розі на базі ДонДУВС пройшов захід у межах проекту Mental Health
Пригнічений настрій, тривожність, дратівливість, безсоння, постійна втома, відсутність бажання спілкуватися з людьми, 0 життєвих інтересів – тривожні дзвіночки ментальних розладів, які гризуть українців у час повномасштабної війни. Ці тригери не можна «годувати», інакше може бути біда. Для того, аби люди не збивалися з ніг у переносному, а іноді, й у буквальному сенсі, Криворізький навчально-науковий інститут ДонДУВС долучився до програми UPSHIFT. І сьогодні в стінах навчального закладу реалізовувався захід в межах проекту Mental Health.
UPSHIFT – глобальна ініціатива Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), яка охопила понад 40 країн. З її допомогою, молодь може пройти тренінг за методикою Human Centered Design (людиноорієнтований дизайн), отримати підтримку менторів і ресурси для перетворення своїх ідей у дещо більше і корисніше. Під час Boot Camp для UPSHIFT ДонДУВС представив дві команди. У першої була чітка стратегія популяризації та організації гри в шахи серед молоді за допомогою співпраці з медіа міста та міською владою. У другої – фокус на ментальне здоров’я.
«Дізналися про проект самі діти з соціальних мереж, запропонували можливість долучитися до цього конкурсу, відбору. Подали заявку. Університет здійснював тільки супроводження, зробив їм умови для того щоб вони з'їздили до міста Дніпро на відбіркову сесію, долучилися до Boot Camp, реалізували свій проект. На теперішній час команда є нашими вихованцями, нашими курсантами, ми ідемо на зустріч UPSHIFT, надаємо приміщення, територію, на якій вони зможуть надалі поводити тренінг з ВПО. Мета їхнього заходу спрямована саме на формування ментального здоров'я внутрішньо переміщених осіб. Здебільшого це підлітки, здебільшого це можливо навіть наші майбутні курсанти або студенти. Взагалі, позитивний досвід для дітей, які формуються як професіонали», - зазначив декан факультету №1 Криворізького навчально-наукового інституту ДонДУВС Олексій Цуркан.
Не треба недооцінювати вплив ментального здоров'я на фізичне. Особливо він посилився під час війни, коли суттєво зросли навантаження на психіку кожного з нас.
«Сьогодні в нас було дуже багато рефлексій. Виконували різні квестові завдання, мозковий штурм у нас задіяний. І рефлексія на заспокоєння, врівноваження душевного стану», - зазначила ментор UPSHIFT у Дніпропетровській області Ірина Гончарук.
Психолог ДонДУВС Олександр Азаренков підтримував активних вмотивованих курсантів. Фахівець зазначає, що вони вклали ідею «рівні – рівному».
«Як курсанти допомагають такому самому курсанту як вони самі. І звісно що це допомагає в моїй роботі, і, насамперед, це дуже допоможе курсантам у майбутньому. Коли вони прийдуть працювати в свої підрозділи. Вони отриманий тут досвід заберуть з собою і поширять. Я сподіваюсь що вони його поширять», - сказав пан Олександр.
Олександра приїхала до Кривого Рогу з Пологів, Запорізької області. Населений пункт під тимчасовою окупацією. Вона навчається на дільничного офіцера, надалі думає працювати в Запоріжжі.
«Цей проект допоміг реалізовувати свої плани, допомагати людям, а також добувати навички для роботи в моїй сфері. Він допоміг мені стати більш комунікабельною», - резюмувала вона.
Зазначимо, за діяльністю UPSHIFT можна стежити за ось цим посиланням.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Кривому Розі відкрили автошколу для людей з особливими потребами.