Вистояли на Майдані – переможемо у війні: у Кривому Розі з нагоди Дня Гідності та Свободи пройшла культурно-мистецька акція «Нескорена країна очима дітей»
10 років історичній події. 21 листопада 2013 року українська громадськість вийшла на перші протестні акції проти рішення тодішньої влади, яка припинила курс на євроінтеграцію та скасувала підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. 10 років тому розпочалася наша нова сторінка боротьби. Перший контрнаступ – проти беззаконня, спроби вкрасти у нас європейське майбутнє. Проти неволі. У нашій державі 21 листопада визнане Днем Гідності та Свободи. У Кривому Розі у знак вшанування та задля просвіти юних поколінь провели культурно-мистецьку акцію «Нескорена країна очима дітей».
Захід організували на базі пк «Центральний». Його директорка Ольга Якубовська зазначає, формат обрали не просто у форматі концерту. Це розповідь, живе спілкування.
«Це одна з головних дат для нашої країни, сьогоднішнього покоління. Це сьогоднішня новітня історія, яку створюємо ми тут і зараз з нашими дітьми. З нею ми будемо крокувати вперед. Сьогодні ми згадуємо не лише Майдан та загиблих на ньому, а й захисників, яких сьогодні з нами немає. Україна перебуває у стані війни. Підготовка до акції розпочалася десь близько півмісяця тому. Зв’язалися з нашими учбовими закладами, знайшли героїв, що розповідатимуть про події», - говорить пані Ольга.
Боєць 129-ої бригади ТРО з позивним Санич зазначає, що 10 років тому закінчилося остаточне формування нашої нації.
«Наші люди сказали своє слово. Що ми є, ми є українці, що з нами так не можна», - підкреслив військовослужбовець.
Вчитель історії з криворізької гімназії №46 Денис Греков вважає, що наш народ був завжди вольовим. Та гідним, щоб до нього нормально ставилися. Це важливо пам’ятати. Щоб наша молодь знала про ці події.
«Загинули мирні люди. Які просто стояли, вимагали спочатку європейської інтеграції. А потім, коли почалися дії від тодішньої влади, звісно, що пішли вимоги на її зречення, відставку», - коментує Денис Греков.
Діти нині надто юні, аби зрозуміти значимість того, що відбувалося. З ними потрібно постійно про це говорити. Аби хлопці та дівчата вміли визначати саме поняття Гідності. Багато світових країн щороку відзначають День Гідності. В кожному закладі дітям розповідають, як людина повинна поводитися у відношенні до інших, визначають, що кожна людина – особистість.
«Всі ми рівні, єдині. Кожна людина повинна гідно себе поводити. Сьогодні ми згадуємо події, які у нас відбувалися на Майдані у 2013 році і також визначаємо поняття слова Гідність», - прокоментувала педагог-організатор криворізької гімназії №46 Алла Діденко.
У межах акції «Нескорена країна очима дітей» криворіжці намалювали вітання з всесвітнім Днем Гідності. Всі доробки планується відзняти на відео і сформувати у вигляді відеопривітання для однолітків з Британії.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Металургійному районі Кривого Рогу вшанували пам'ять «Небесної сотні» та полеглих воїнів.