Куштувала у сирому та смаженому вигляді: школярка з Кривого Рогу потрапила до реанімації через дикорослі гриби
На Дніпропетровщині протягом поточного року 9 людей отруїлися грибами. Кривий Ріг не став виключенням. Постраждала 11-класниця з нашого міста. Дівчина збирала дикорослі гливи та синьоніжки в лісосмугах селищ Іскрівка та Сергіївка на Кіровоградщині. Вона потрапила у тяжкому стані до реанімації через вживання продукту у сирому та смаженому вигляді. Про це повідомляють у ВСП «Криворізький РВ ДУ Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ».
Серед ознак біди через гриби фахівці вбачають нудоту, блювання, різкий біль у животі, діарею, запаморочення, підвищену температуру, знижений пульс, задуху, судоми, відтік крові від кінцівок, через що стають холодними руки та ноги, появу галюцинацій та марення. Згубні наслідки можуть настати через вживання отруйних грибів, неправильне приготування умовно-їстівних їхніх варіантів, куштування так званих двійників. У таких випадках зміни у грибах відбулися через мутації. До прикладу, у білих грибів та підберезників є небезпечні «аналоги».
«Криворіжжі не має їстівних грибів, тому не збирайте та не купуйте гриби на стихійних ринках. Не рекомендується вживати гриби вагітним жінкам, дітям до 12 років, тому що в грибах є клітковина хітин, який майже не перетравлюється в шлунково – кишковому тракті. Найкраще відмовитися від споживання дикорослих грибів, замінивши їх грибами, вирощеними штучно, котрі підлягають контролю та продаються в торговельній мережі», - підкреслюють криворізькі експерти.
Якщо отруєння все ж сталося, то треба терміново зателефонувати до швидкої. Також рекомендовано промити шлунок простою водою. Надалі – дотримуватися постільного режиму, пити багато рідини для відновлення сольового балансу та виведення токсинів, приймати сорбенти. Заборонено пити алкоголь та молоко. Останнє здатне прискорити всмоктування токсинів грибів у кишечнику.
Нагадаємо, у Кривому Розі до цього були випадки підхоплення смертельного лептоспірозу.