Чи треба змінювати документи після перейменування вулиці: роз’яснення уряду
В Україні триває процес декомунізації, який передбачає, зокрема і заміну назв географічних об’єктів: міст, населених пунктів, вулиць тощо. У багатьох громадян виникало питання, чи треба змінювати документи після перейменування вулиць. Пояснили, чому ані паспорт старого зразка, ані у вигляді ІD-картки замінювати не потрібно на єдиному веб-порталі органів виконавчої влади України.
Процес перейменування географічних об’єктів триває не один рік, але нині активно змінюють назви вулиць, тож багато громадян цікавить, чи треба замінювати документи, які посвідчують особу, або ставити нові штампи з пропискою.
На урядовому порталі дали відповідь.
Власникам паспортів старого зразка (у вигляді книжечки) не потрібно ставити новий штамп про реєстрацію.
«Відповідно до Закону України відомості про зареєстроване місце проживання (перебування) / зняте із зареєстрованого місця проживання (перебування) особи під час здійснення органом реєстрації відповідної реєстраційної дії до документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України (зокрема до паспорта громадянина України), або документів, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус, не вносяться» - значиться у повідомленні.
Так само не потрібно змінювати паспорт у вигляді ІD-картки. Адже виписку про реєстрацію можна отримати в органі реєстрації або центрі надання адміністративних послуг, а також згенерувати її через застосунок «Дія», після проходження електронної ідентифікації та автентифікації. При цьому витяги, отримані в електронній або паперовій формі, мають однакову юридичну силу.
Нагадаємо, що тепер криворіжці зможуть знайти найближчі «Пункти Незламності» у застосунку «Дія».