Захищав Маріуполь та допомагав мирним мешканцям: історія криворізького нацгвардійця, який повернувся із полону
Криворізький нацгвардієць Артур Кандиба виконував бойові завдання на Донеччині поблизу Маріуполя, коли розпочалося повномасштабне вторгнення. Він допомагав евакуйовувати мирних мешканців та боровся за кожен сантиметр української землі. Історією хороброго військового, який пережив полон, поділилися на сторінці військової частини у соцмережі.
Військова служба чоловіка розпочалася ще у 2020 році, Артур виконував бойові завдання на Донеччині. Він був водієм зенітно-ракетної артилерійської батареї. Постійно вдосконалював свої вміння, адже у його підрозділу було надважливе завдання – захист неба.
8 лютого він вирушив на ротацію на Донеччину, а за кілька днів до повномасштабного вторгнення його направили на підсилення до Мелекіно, що поблизу Маріуполя. Бо був ризик висадки ворожого десанту з кораблів. Ці позиції криворізькі воїни тримали до кінця лютого.
В березні підрозділ перевели у підпорядкування «Азову», тоді бійці героїчно тримали оборону Маріуполя.
«Обстріли не припинялися ні на хвилину, нас постійно накривали. Вуличні бої відбувалися постійно. Коли ми зайняли оборону в одному з будинків, в домі навпроти облаштувалися росіяни і намагалися нас штурмувати. Гатили спочатку зі стрілецької зброї, а потім – з РПГ», – згадує нацгвардієць.
18 березня після ракетної атаки Артур допомагав з евакуацією мирних мешканців на «Азовсталь», та надавав їм домедичну допомогу. 27 березня з побратимами вступив у бій з окупантами, що намагалися прорвати оборону. Атаку відбили, ще й завдали ворогам значних втрат.
За словами Артура найважчий день був у квітні, коли Сили оборони проривалися на «Азовсталь». Вони вирушили о 4:00. Весь час росіяни по ним «працювали» з усього, що було. Не можна було зупинятися ані на хвилину.
Військовий знав, що за будь-яких умов повинен повернутися додому, адже там на нього чекала сім’я: дружина і маленька дитина. Саме ці думки допомогли молодому воїну вижити. 17 лютого 2023 року під час чергового обміну наш земляк повернувся з полону додому.