Майже тисяча дітей із усіх куточків України та навіть з-за кордону взяли участь у криворізькому конкурсі живопису імені Григорія Синиці
З початку осені до кінця минулого року у Кривому Розі проходив традиційний, уже шостий, відкритий міський конкурс живопису імені художникаГригорія Синиці. Цього разу він проходив онлайн, що не завадило побити рекорд за кількістю учасників. Свої роботи відправила майже тисяча юних митців практично з усієї України та навіть з-за кордону. А уже на початку 2023 року найкращі із них отримали відзнаки та подарунки від журі.
Відкритий міський конкурс живопису у Кривому Розі проводиться з 2016 року на честь заслуженого художника із Кривого Рогу Григорія Синиці, який відродив українську колористичну школу. Організовує його управління культури міськвиконкому спільно із історико-краєзнавчим музеєм та музеєм-квартирою Григорія Синиці задля популяризації українського народного образотворення та спадку художника.
Цього разу формат мистецьких змагань змінило повномасштабне вторгнення росії. Організатока та завідувачка музеєм-квартирою Григорія Синиці Анастасія Ярошевич каже: «2022 рік у нас дуже відрізняється, тому ще це рік війни. Вона стала великим випробуванням не лише для країни, а й для нашого конкурсу. Але я можу сказати, що на нього такі зміни зрештую вплинули позитивно. Ми вирішили проводити конкурс онлайн, щоб кожен охочий міг взяти участь, адже багато наших учасників знаходяться за кордоном, а деякі – і на окупованих територіях. І в результаті ми навіть побили рекорд учасників за кількістю. Дуже приємно, що цього року надзвичайно широка географія. Нам надсилали роботи із 22 регіонів України, серед них і Донецька та Луганська області, а дехто навіть з-за кордону».
Всього у конкурсі взяли участь 975 дітей. Кожен із них міг надіслати одну або дві роботи, тому, в результаті, загальна кількість сягнула більше тисячі. Усіх їх об’єднувала спільна тема «Кольорові фантазії». Надіслала свою роботу і 14-річна криворіжанка Мілана Сироткіна, випускниця міської школи мистецтв №1. Розповідає: «Мені повідомила про конкурс вчителька. Сказала, що підходить під мою спеціальність. Конкурс дуже яскравий, можна щось цікаве придумати для нього. І я вирішила взяти участь. При створенні роботи, яку я відправила, надихалася японською культурою. У натюрморті спробувала поєднати мотиви японських високих технологій та їх старовинних міфів. Коли дізналась, що все ж змогла посісти призове місце, була дуже вражена».
За роботу «Чарівний світ моря» Мілана отримала грамоту в номінації «Креативність ідейного рішення». Це не перша відзнака для дівчини: за ті 9 років, які вона займається мистецтвом встигла взяти участь у багатьох міських, всеукраїнських та міжнародних конкурсах, де не раз виборювала призові місця.
Допомагала готуватися Мілані досвідчена викладачка Світлана. Цьогоріч вона виступала також і в якості одного із членів журі. Про свої враження каже: «Діти взагалі дуже творчі особистості, і їм дуже необхідна участь у таких конкурсах. Тим більше, що вони зараз дуже ізольовані і роботи вимушені робити самостійно, а консультуватися з викладачами лише дистанційно. Тому участь у таких конкурсах обов’язкова. Це як ковток свіжого повітря для дитини. Оскільки я одночасно була і членом журі і викладачкою, яка допомагала готувати роботу, то і бачення в мене двояке. Як викладачці цей конкурс допоміг мені зрозуміти, як же насправді багато дітей і які у них різноманітні роботи. Для мене це було відкриття. Тому що, коли працюєш з якимось окремим класом, то думаєш, що твої діти найталановитіші, а коли ти бачиш таку велику кількість дітей, то ти уже трішки по-іншому ставишся, бачиш над, чим треба працювати.
Ну а зовсім нещодавно у Кривому Розі стартував прийом заявок уже на наступний конкурс живопису імені Григорія Синиці. У 2023 році він проходитиме на тему «Перлини України».