Рік повномасштабної війни в Україні: наразі кожному четвертому українцю загрожують психічні розлади через російську агресію
Щодня протягом повномасштабної російсько-української війни відбився на громадян країни. За даними ВООЗ, кожному четвертому українцю зараз загрожують психічні розлади через війну. Війна вплинула на тих, хто весь час перебував в Україні та тих, хто поїхав за кордон.
Армійці рф, російський диктатор та їхнє вороже вторгнення на територію України порушило кордони не тільки на мапі, а й приватні кордони кожного громадянина. Війна з російськими окупантами торкнулась ментального здоров’я усіх українців – тих, хто постраждав від війни, тих хто був змушений втікати від неї у більше безпечне місце, і тих, для кого війна – це щоденна рутина.
Станом на листопад 2022 року понад 70% громадян перебувають у стресовому стані. За інформацією медиків, 71% опитаних відчували останнім часом стрес або сильну знервованість. Половина опитаних відчувають тривожність і напруження. Причому найбільша частка тих, хто останнім часом відчуває стрес або сильну знервованість, – серед жінок та людей віком 25-34. До того ж, ці числа тільки зростають.
Отже, кожен українець щодня відчуває стрес, а він, у свою чергу, має негативний вплив на психологічне здоров’я людини і може призвести до панічних атак. Серед їхніх симптомів страх, відчуття, ніби людина помирає. Долоні стають холодними, частішає серцебиття. Постійний стрес також може призвести до генералізованого тривожного розладу. З’являється соматичний тілесний розлад, може з’явитися гіпертонія, або загостритися виразка шлунку, або ж інші захворювання. Через стрес ми можемо не спати, а якщо ми не спимо, то це призводить до того, що з’являються інші проблеми.
Крім того, не дивлячись на те, що військові в наш час більш готові психологічно, однак і вони можуть стати дуже вразливою категорією населення – вже після війни. До того ж, вже зараз психологи попереджають, що після війни буде сплеск стресових розладів не лише серед військових, а й серед цивільного населення.
За рік війни українці більш менш «пристосувалися» до стресу, але психотерапевти радять не відкладати у ящик та за можливості звернутися до лікарів. До того, окремої уваги заслуговують діти та їх психологічний стан. Психотерапевти стверджують, що дітей варто уберігати від шокового контенту, не залякувати та створювати максимально можливі умови «нормального життя».