Третє місце із 72 учасників: криворізькі більярдисти стали призерами на Всеукраїнському чемпіонаті

1 Лютого 2023, 10:14 Поділитися СПОРТ

З 27 по 30 січня у Вінниці проходив Всеукраїнський чемпіонат із більярду «Комбінована піраміда». Позмагатися у вмінні закотити кулю в лузу приїхали 72 спортсмени із усіх куточків України. Кривий Ріг та Дніпропетровську область на турнірі представляли Федір Жданов та Марія Пудовкіна. Криворіжці показали хороший результат та посіли у своїх категоріях, відповідно серед чоловіків та жінок, третє місце.

Турнір з більярду проходив з 27 по 30 січня саме по правилам «Комбінованої піраміди».  Це складніший різновид гри у більярд: кий у ньому набагато довший та важчий ніж зазвичай, стіл та кулі – більші, а лузи – менші.

На чемпіонат з’їхалися більярдисти з усієї України. Серед учасників були кандидати та майстри більярдного спорту. Перед турніром проходила кваліфікація. Для того щоб потрапити на чемпіонат потрібно було перемогти або посісти призове місце спочатку у себе в області. Кваліфікувалися загалом 72 спортсмена, серед яких і криворіжці.

Талановитий спортсмен із Кривого Рогу Федір Жданов показав неймовірну гру та зайняв третю сходинку із 67 учасників-чоловіків. Підтримати його приїздив особисто Голова окремого підрозділу Федерації Спортивного Більярду України Олег Пудовкін. Він і поділився досягненнями криворізьких спортсменів на своїй сторінці у соцмережі.

Чоловіки та жінки традиційно змагаються окремо. Жінок з усієї України зібралось всього п’ять. Така ситуація дещо незвична для турніру такого рівня, адже раніше їх з’їжджалося близько 50. Організатори це пояснюють тим, що через російське вторгнення багато професійних спортсменів виїхали за кордон. Серед тих, хто взяв участь була і представниця Кривого Рогу, дочка Олега – Даша Пудовкіна. Вона також завоювала «бронзу» у своїй категорії.