Ю. Вілкул: «У Кривому Розі заклади позашкільної освіти працюють в очному режимі – діти можуть спілкуватися з однолітками, розвиватися фізично і творчо, отримувати емоційну та психологічну підтримку»
Навіть в умовах воєнного стану військова адміністрація та керівництво міста докладає зусиль, щоб криворізькі діти продовжували розвиватися, навчатися та отримувати якісні знання і відпрацьовувати навички. В. о. міського голови Юрій Вілкул провів робочу нараду щодо поновлення в режимі офлайн позашкільного навчання юних криворіжців. Заняття проходять виключно там, де облаштовані укриття для безпеки дітей.
![Ю](/images/16x9/photo_2023-01-16_15-17-18.jpg)
З 12 січня у Кривому Розі своїх вихованців розпочали приймати позашкільні заклади: дитячо-юнацькі спортивні школи, центри дитячої та юнацької творчості, центри туризму та краєзнавства, станції юних техніків і натуралістів, клуби юних моряків і авіаторів, художні школи, палаци культури, які мають облаштовані укриття. Заняття відвідують лише ті діти, чиї батьки дали письмову згоду.
Під час наради з освітянами, що відбулася на базі палацу культури «Північний», Юрій Вілкул наголосив: «Найважливіше це – безпека та здоров’я дітей. Майже рік йде війна. Ворог продовжує терор мирного населення, завдає удари по цивільних та інфраструктурних об’єктах. Тому у нашому місті, як і в багатьох інших містах України, зберігається напружена ситуація, яка не дозволяє перейти школам, ліцеям та гімназіям до навчання в офлайн-режимі – освітній процес школярі продовжать у дистанційному форматі. Проте, ми розуміємо, що крім навчальних дисциплін, діти повинні спілкуватися з однолітками, розвиватися фізично і творчо, отримувати емоційну та психологічну підтримку. А це все необхідно здобувати не на вулиці, а в басейнах, на сценах, в музичних класах та художніх майстернях. Тому, ми доклали багато зусиль, щоб створити безпечні умови для занять офлайн у наших позашкільних закладах.
Але, є суворі вимоги! По-перше, офлайн-навчання відбувається виключно для тих дітей, чиї батьки написали письмову заяву щодо відвідування закладу. По-друге, коли лунає сигнал «Повітряна тривога!» вихованці разом із педагогами одразу переходять до укриття. Керівниками закладів взято до уваги, що загальна кількість одночасного перебування людей у їхньому закладі не може перевищувати загальної кількості місць в укритті».
Директор ПК «Північний» Володимир Будко сказав: «Культурний фронт продовжує працювати і в умовах воєнного стану. Ми дуже вдячні Військовій адміністрації за неймовірно велику роботу із захисту рідного Кривого Рогу, за підтримку жителів. Кривий Ріг вистояв, зміцнів і продовжує жити, надавати допомогу військовим, вимушеним переселенцям. Зі свого боку, ми дуже раді, що повернулися до роботи в офлайн-режимі, а це також стало можливим завдяки грамотному керівництву містом. Наш заклад виховує патріотичну молодь Кривого Рогу, підтримує та допомагає розвивати здібності обдарованим і талановитим учням. Ми розуміємо важливість суворого дотримання умов безпеки щодо організації освітнього процесу в умовах воєнного стану. У нас є укриття, розраховане на 280 чоловік. Влітку там зробили ремонт, обладнали його всім необхідним. Під час повітряної тривоги до нашого бомбосховища будуть ходити викладачі та учні художньої школи, яка розташована поряд і не має свого укриття. Крім того, вони зараз орендують у нас приміщення для проведення своїх занять».
Розклад занять та локації батьки і діти можуть дізнатися у керівників секцій та гуртків, а також на інформаційних стендах, які розмістили у всіх закладах культури.
![](/img/2023-01/16/1673875159-photo_2023-01-13_15-27-43.jpg)
![](/img/2023-01/16/1673875165-photo_2023-01-13_15-28-38.jpg)
![](/img/2023-01/16/1673875173-photo_2023-01-16_15-16-40.jpg)
![](/img/2023-01/16/1673875179-photo_2023-01-16_15-16-52.jpg)
![](/img/2023-01/16/1673875185-photo_2023-01-16_15-16-54.jpg)
![](/img/2023-01/16/1673875191-photo_2023-01-16_15-16-59.jpg)
![](/img/2023-01/16/1673875201-photo_2023-01-16_15-17-09.jpg)
![](/img/2023-01/16/1673875208-photo_2023-01-16_15-17-15.jpg)
![](/img/2023-01/16/1673875217-photo_2023-01-16_15-17-58.jpg)
![](/img/2023-01/16/1673875224-photo_2023-01-16_15-18-06.jpg)
![](/img/2023-01/16/1673875229-photo_2023-01-16_15-18-02.jpg)
![](/img/2023-01/16/1673875235-photo_2023-01-16_15-18-11.jpg)
![](/static/img/novideo.jpg)
![](/static/img/novideo.jpg)
![](/static/img/novideo.jpg)