Дванадцять цікавих фактів про Різдво
Різдво Христове – це свято, сповнене любові та затишку, яке прийнято відзначати у родинному колі. Незважаючи на те, коли саме ви вважаєте за потрібне зустрічати свято: 25 грудня чи 7 січня, – в цей святковий день прийнято вибачати образи минулого та дякувати дорогим для вас людям за пройдений рік. Окрім усього це свято овіяно загадками та цікавими традиціями. «Перший Міський» зібрав добірку 12 цікавих фактів про Різдво.
1. Святкувати Різдво саме 7 січня почали лише через 320 років від народження Христа. Встановив цю дати своїм наказом Папа Римський Юлій – тому і «старий» календар називається «юліанським».
2. Подарунки, які люди дарують один одному на Різдво, символізують дари волхвів новонародженому Христу.
3. Досі не до кінця зрозуміло, чого саме вважається, що волхвів було троє, адже в Біблії про їх кількість нічого не сказано.
4. Першими новорічні ялинки у якості незамінної складової різдвяних свят почали використовувати у Німеччині. Ялинка – це перш за все атрибут саме Різдва. Ставити ялинки для святкування Нового року почали у СРСР у рамках боротьби з церквою та Різдвом як церковним святом.
5. Німеччині своїм походженням завдячують також ялинкові кульки. Вони символізують райські яблука. У давнину, у якості прикрас використовували саме яблука. Але вони були важкі, а гілки не витримували їх вагу. Тому майже 700 років тому, у 14 столітті, німецькі виробники скла придумали використовувати замість яблук порожні всередині скляні кульки, які були значно легшими.
6. Німці вигадали ще один елемент різдвяного декору – святкову мішуру (більше відому нам як «дощик»). Вперше нею почали прикрашати ялинку в 1610 році, і робили це дуже заможні люди: виготовлявся цей «дощик» із чистого срібла.
7. Санта-Клаус та Святий Миколай – по суті, один і той же персонаж. Це єпископ, який, на думку дослідників, жив на території сучасної Туреччини більше 1600 років тому. Ім’ям «Санта-Клаус» завдячує голландцям. Вони називали його на свій манер «Сінт-Ніколасом», а пізніше – «Сінтер-Клаасом».
8. Спочатку Санта Клаус носив костюм в кольорах різдвяної ялинки та прикрас до неї – синього білого та зеленого. Сучасний його образ – це результат роботи маркетологів компанії «Coca-Cola», які випустили рекламу з Санта Клаусом у звичній нам кольоровій гаммі майже сто років тому, – в 1930-х роках.
9. У Санта Клауса є офіційна поштова адреса, зареєстрована у Канаді. Усі охочі можуть відправити листа з побажаннями щодо різдвяних подарунків на адрес: Santa Claus North Pole HOH OHO, Canada.
10. Всесвітньо відома різдвяна мелодія Carol of the Bells, яку ви неодноразово могли чути в західних фільмах, має українське походження. Це – перероблений англійською, добре відомий нам «Щедрик», який написав український композитор Микола Леонтович.
11. Першими різдвяні листівки з привітаннями почали дарувати англійці. Державний службовець сер Генрі Коул у 1843 році у Лондоні зробив замовлення перших комерційних різдвяних листівок, чим і поклав початок святковій традиції.
12. Перед Різдвом – 6 січня – традиційно святкують Святий вечір, обов’язковим атрибутом якого є 12 пісних страв на столі. Існують дві версії трактування цього числа: за однією – це кількість апостолів, а за іншою – кількість місяців у одному році.