Більшість наших співвітчизників впевнена, що держава і громади мають співпрацювати для відновлення України після війни
Нещодавно працівники КМІСу провели дослідження, під час якого з’ясовували ставлення громадян до співпраці держави та місцевої влади у відновленні країни. Понад 70% респондентів підтримують ідею такої колаборації, а більше половини респондентів вважають, що лікування та реабілітація військових має відбуватись за кошти міської влади. Про це йдеться у результатах дослідження на сайті Київського міжнародного інституту соціології.
На думку 71% опитаних українців, держава і громади мають співпрацювати задля відновлення України від наслідків війни. 69% респондентів вважають, що фінансувати відродження мають також держава та громади, але найбільшу роль має брати на себе саме країна – 41%.
Поміж тим, 57% українців впевнені, що лікуванням та реабілітацією наших військових й учасників бойових дій має займатись місцева влада, зокрема кошти мають скеровувати з її бюджету. Далі йдуть такі варіанти, на що має бути, у першу чергу, звернена увага після війни: допомога з житлом (41%), додаткові виплати і пільги (32%), пільги для дітей у сфері навчання (30%), перекваліфікація і працевлаштування (25%).
Зазначимо, дослідження проводили на замовлення Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» у співпраці з Міністерством розвитку громад та територій України та у координації з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Опитали 2 700 громадян, у тому числі ВПО, котрі проживають у всіх областях країни, окрім тимчасово окупованих територій. Дослідження проводили в жовтні-листопаді, в результати представили вперше 15 грудня в Міністерстві розвитку громад та територій України.