Трохи більше половини опитаних українців вважають, що відбудовувати зруйновану інфраструктуру варто вже після остаточної перемоги над рф, – дослідження
З 20 по 21 листопада тривало опитування мешканців нашої держави фахівцями групи «Рейтинг». В межах дослідження хотіли з’ясувати думки українців з приводу відбудови держави – коли слід розпочинати, що у першу чергу реконструювати та від кого приймати фінансову допомогу. Вже зараз відбудовувати міста й села вважають необхідним 44% респондентів. А що розпочинати слід з комунальної та енергетичної інфраструктури – вказують 64% українців. Про це стало відомо з сайту Соціологічної групи «Рейтинг».
Згідно з результатами, 44% українців впевнені, що розпочинати відбудову на деокупованих територіях потрібно вже зараз, а 52% протилежної думки – відновлення слід робити після завершення війни. Мешканці східних регіонів частіше виступають за відбудову якомога швидше, а респонденти з західних і центральних областей більше підтримують ідею відкласти це до нашої перемоги.
Найважливішим для українців є повернення роботи й джерела доходу, якщо порівнювати з грошовими виплатами. 60% респондентів бажають запуск підприємств, робочих місць, а 55% – ліквідації різних пошкоджень. Фінансову, медичну і гуманітарну допомогу вважають потрібними 44% та 37% відповідно. Найбільше повернутися до роботи бажають жителі сходу, а для молоді нагальним питанням є гуманітарна допомога. Також третина молодшого населення заявила про необхідність програми з психосоціальної допомоги.
Комунікація та енергетична інфраструктура – головний пріоритет для відбудови у постраждалих громадах на думку 64% опитаних. На другій сходинці – реконструкції соціальних закладів (школи, лікарні), цей варіант обрали 29%. Менш популярними серед респондентів є відновлення приватного житла й комунікацій (по 24%), транспортної інфраструктури (17%).
Крім того, на думку 49% опитаних відновлення пошкодженої інфраструктури має тривати довше, але з впровадженням зеленої енергетики. 48% українців хочу швидшої реконструкції. «За» модернізацію виступають жителі центру та заходу, а також молодь.
Фахівці «Рейтингу» опитали 1 000 повнолітніх респондентів, котрі мешкали на той момент в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Дослідження провели на замовлення громадської організації «Центр Трансатлантичного діалогу», а методом обрали CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв'ю з комп'ютера).