Ситуація вимагала негайних дій: як працівники «АрселорМіттал Кривий Ріг» під час масштабного блекауту зберегли обладнання
23 листопада після, після 14:00, коли у всій країні зникло світло через масовану ракетну атаку ворога, доменна піч №6 саме готувалася до чергового випуску чавуну. Під час надзвичайної ситуації команді професіоналів вдалось вберегти обладнання від аварії та зберегти доменну піч у робочому стані. Якби цього не сталося та піч зупинилась, то вона більше була б не придатною до роботи.
«Доменна піч має два джерела живлення – основний та резервний. Наші електрики швидко перевели агрегат на резервну гілку. Тільки-но почала оживати електроніка і… світло знову зникло через падіння напруги в мережі», – розповідає Антон Кістерець, заступник начальника ДЦ №1 з технології. Що тоді працював на зміні. Ми зрозумілим, що доменну піч треба зупиняти. Але робити це було потрібно дуже грамотно, адже у печі був чавун. Ми розподілилися попарно, щоб вручну рухати механізми на усіх дільницях печі. Ми вручну відкрили електричний повітряно-розвантажувальний клапан «снорт» і почали випуск плавки. І в цю мить резервна електрична підстанція запрацювала, і у нас з’явилося світло. Нам пощастило, далі усі робочі процеси, в тому числі і зупинку домни ми здійснювали за допомогою працюючої електроніки».
Справжні професіонали своєї справи, задля уникнення вибуху вручну відкрили електричний повітряно-розвантажувальний клапан «снорт» і почали випуск плавки.
«Звичайно, про можливий блекаут ми чули та морально були готовими до нього. Та зовсім інша справа раптом відчути, що воно таке, та ще й під час роботи біля величезного металургійного агрегату, коли всередині знаходиться розпечений чавун, а вся його електрика «лежить», – говорить Дмитро Дорош, старший майстер зміни ДЦ № 1.
Після початку плавки, злитий чавун не застиг у ківшах, його вчасно встигли перетворити на чушковий чавун на розливальних машинах. Спочатку ці машини працювали від генераторів та компресорів. А коли світло з’явилося, у цеху для підстраховки використали залізничну снігоприбиральну техніку. Вона за необхідності працює як потужний генератор.
Того дня у третій бригаді на доменній печі № 6 працювали: змінний майстер Сергій Шаповал, газівник Олександр Колесник, горнові Дмитро Селевко, Євген Касаткін, Віталій Тимченко, Сергій Олійник, Леонід Погорілий, Анатолій Куріц, водопровідники Валерій Борзих та Іван Пілюгін. Усі вони показали справжній професіоналізм та вірність своїй справі.