Як українці ставляться до тих, хто виїхав від війни у Європу, – опитування
Внаслідок опитування 90% українців, які залишилися в країні після початку повномасштабного вторгнення росії, загалом нормально ставляться до співгромадян, що виїхали за кордон, і не засуджують їх. Відповідне дослідження опублікували на офіційному сайті Київського міжнародного інституту соціології.
Київський міжнародний інститут соціології провів опитування серед українців щодо їх ставлення до співгромадян, що втекли від війни до Європи. За результатами опитування, загалом ставлення до українських біженців є досить позитивним у 75-90% респондентів. До них ставляться «з розумінням та не засуджують». Протилежної думки лише 5% опитаних.
Якщо говорити про конкретні категорії українських біженців, то найкраще ставлення виражається до жінок з неповнолітніми дітьми, чиї чоловіки залишилися в Україні. У цьому випадку не засуджують - 90%, засуджують – 6%. Щодо жінок, котрі виїхали без дітей відношення у 87% опитаних позитивне і у 5% - негативне. 83% громадян ставляться позитивно до чоловіків похилого віку, котрі до нападу рф знаходилися за кордоном, 10% негативно.
Щодо чоловіків середнього віку, які на момент вторгнення рф були в Європі і залишилися там, то в цьому випадку не засуджують їх 75% українців, що залишилися, засуджують — 19%.
Участь в дослідженні взяли 2000 осіб з усіх регіонів України, за винятком окупованих до повномасштабного вторгнення рф територій Криму та Донбасу. Також не опитували людей, котрі після 24 лютого виїхали за кордон.
Зазначимо, на даний момент в інших країнах знаходяться близько 5 млн українських біженців.