Працюють, вживають алкоголь та заїдають стрес – як українці долають психологічне напруження через війну, – соцопитування
71% українців відчували останнім часом стрес або сильну знервованість, а половина переживають тривожність і напругу. Так українці описали свій стан під час соопитування. Однак лише 2% звертаються за психологічною допомогою. Про це свідчать результати опитування дослідницької компанії Gradus Research.
![Працюють, вживають алкоголь та заїдають стрес – як українці долають психологічне напруження через війну, – соцопитування](/images/16x9/photo_2022-05-09_15-36-14.jpg)
Основною причиною, через що українці відчувають стрес та знервованості, – це війна в Україні. Відсоток таких становить 72. Ще 44% нервують через фінансові складності, а 30% занепокоєні соціально-політичною ситуацією в країні.
63% опитаних переживають за безпеку близьких, а 42% – через втрату джерела доходу чи роботи, 37% бояться загинути під час бойових дій і стільки ж – втратити майно через обстріли. 32% тяжко переживають розлуку з рідними, а 24% бояться отримати поранення.
Для подолання стресу 39% опитаних сидять в інтернеті, 31% спілкуються з родиною чи друзями, а 29% дивляться телебачення, кіно чи серіали. 20% заглиблюються у роботу, 16% вживають алкоголь, 15% читають книги, 13% вибираються на природу, 14% їдять солодке, а 10% займаються спортом.
За психологічною допомогою до фахівців звертаються лише 2% опитаних. Загалом, всього 9% українців відвідували психолога, 46% до психолога ніколи не ходили і не планують.
49% українців вважають, що психологи потрібні лише психічно хворим людям, а 44% впевнені, що з психологічними проблемами можна впоратися самостійно. 36% не бачать різниці між психологом і психіатром, 22% думають, що психологи намагаються витягти з пацієнта побільше грошей. Більш того, за даними Міністерства охорони здоров’я, з початку війни 650 тисяч людей звернулися до психологів і психіатрів в системі охорони здоров’я й отримали допомогу.
Опитування провели серед українців у віці 18-60 років.
![](/static/img/novideo.jpg)
![](/static/img/novideo.jpg)
![](/static/img/novideo.jpg)