Для маленьких переселенців та їх батьків у Кривому Розі влаштували івент «Мама, тато, я – спортивна сім’я»
27 вересня з нагоди Дня туризму у Саксаганському районі нашого міста організували спортивні змагання для сімей ВПО. До івенту долучилось шість родин, а провели його, аби розрадити та відволікти від жахіть війни дітей та їх батьків з Донеччини, Харківщини та Херсонщини. Ініціювали змагання Саксаганська райрада та Центру туризму, краєзнавства та екскурсії «Мандрівник». Нові криворіжці залучались до інтелектуальних вікторин та різних смуг перешкод, а також споглядали за цікавими танцювальними виступами.
Щороку 27 вересня відзначається День туризму. З цієї нагоди у Саксаганському районі влаштували спортивний івент для родин переселенців із дітьми. Організаторами стали виконком Саксаганської райради спільно з Центром туризму, краєзнавства та екскурсії «Мандрівник». У змаганнях брали участь переважно мешканці Херсонщини, Донеччини й Харківщини, які знайшли прихисток у нашому місті. Загалом – шість родин.
«Я вважаю, що проводити такі івенти вкрай важливо через те, що переселенцям і так бракує позитивних емоцій. Саме розваги дозволять дітям подолати ті внутрішні проблеми й тривоги, з якими вони зіштовхнулися, а також дискомфорт, у якому вони перебувають зараз через війну», – зазначив в. о. директора Центру туризму, краєзнавства та екскурсії «Мандрівник» Михайло Провоженко.
Також чоловік додав, що у Саксаганському районі подібні івенти проводять для дітей постійно – між собою змагаються учні шкіл, а також педагогічні колективи. Влаштовували різні заходи й під час літніх канікул.
Суддею івенту «Мама, тато, я – спортивна сім’я» був декан факультету географії туризму та історії, володар І розряду зі спортивного туризму, суддя ІІ категорії зі спортивного туризму Олександр Матіщук. Загалом змагались шість команд родин ВПО.
Перша дистанція змагань – «Пішохідний туризм», до неї входили наступні вправи: рух по купинах, рух по колоді, ліани, навісна переправа (тільки для дітей), транспортування потерпілого. Друга дистанція – «Фігурне водіння велосипеду». Вікторина складалась з двох конкурсів – краєзнавчого й туристичного.
Також для учасників влаштували невелику концертну програму та флешмоб таланти ЦДЮТ «Сонях».
«Ми бачимо, що діти, в яких був дуже сумний погляд, які усім своїм зовнішнім виглядом показували, що вони бачили смерть і жахіття на власні очі, наразі вже посміхаються та комунікують з нашими криворізькими дітками. Я вважаю, що наша робота, яка поступово робиться й продовжується, недарма», – відзначила головна спеціалістка відділу освіти Саксаганської райради Марія Кулиненко.
Посадовиця зазначила, що з дітьми та їх сім’ями завжди проводиться робота – з ними працюють психологи, логопеди, дефектологи, а також різні педагоги. У Саксаганському районі мешкає наразі близько 2 500 внутрішніх переселенців та більше тисячі дітей.