Спортсмен із Кривого Рогу Володимир Воронько здобув одразу дві медалі на Міжконтинентальному запливі через Босфор

1 Вересня 2022, 16:48 Поділитися СПОРТ

Наприкінці серпня провели щорічне змагання з плавання на відкритій воді між Європою та Азією, яке проводиться на протоці Босфорі. Серед 2400 учасників був і плавець з криворізьким корінням, який отримав золото у свої віковій категорії та срібло у загальному заліку. Незважаючи на те, що чоловік кілька останні років проживає та працює в Одесі, але все одно продовжує виборювати перемогу для рідного міста.

21 серпня відбувся 34-й Міжконтинентальний заплив через Босфор. Щороку багато плавців долучаються до змагання й перетинають протоку, яка об’єднує з Азію та Європу. Течії у межах Босфору перетинаються, адже там зливається Чорне море з Мармуровим. Траса для запливу спортсменів завдовжки 6,5 кілометрів, а участь у змаганнях платна – 400 доларів США. Стартував заплив відчайдухів біля пристані північніше від мосту Мехмеда Фатіха, в азіатській частині Стамбула.

За результатами запливу криворіжець Володимир Воронько посів І місце у віковій категорії 30-34 роки. Крім того, серед 2400 учасників змагань чоловік став срібним призером у загальному заліку.

Загалом, 31-річний плавець займається цим видом спорту з семи років. Саме у такому віці він записався до криворізької ДЮСШ №1, де здобув першу перемогу.«Коли я був маленьким, мене привели батьки на плавання. Потім я захворів й перестав ходити на заняття. Через деякий час прийшла моя тренерка до школи, першого класу. Вона набирала спортивну групу і я «загорівся», – розповів «Першому Міському» Володимир Воронько. Після цього і почалась його спортивна кар’єра.

За 24 роки у плаванні у скарбничці криворіжця більше 100 золотих медалей. З 2010 року він перебуває у складі збірної України з плавання. Серед перемог спортсмена – найвагоміші: вихід у півфінал Кубку світу; четверте місце на Кубку Європи; понад 50 разів посідав перші місця на Чемпіонатах та кубках України.

Наразі пан Володимир тренує дітей та дорослих в Одесі. Вже декілька років там проживає на постійній основі, але не забуває своє рідне місто. Чоловік продовжує виступати на змаганнях та захищати честь Дніпропетровщини.