В Україні презентували мобільний застосунок, завдяки якому можна непомітно викликати допомогу при вчиненні домашнього насильства, – МВС
Днями Міністерство внутрішніх справ презентувало мобільний додаток, скориставшись яким можна викликати та отримати допомогу без телефонного дзвінка. Мова йде про людей, які стали жертвами домашнього та гендерного насильства. Застосунок вже впровадили, його можна завантажити на свої смартфони. Така інформація з’явилась на сайті Кабінету міністрів України.
Завдяки новому сервісу постраждалі можуть, не привертаючи увагу кривдника, викликати допомогу. Також у мобільному застосунку є інформація про види насильства, карта з всіма доступними сервісами поряд, і, звісно, кнопка виклику поліції. Проєкт реалізували за сприяння Посольства Великої Британії в Україні, Фонду ООН у галузі народонаселення та за участі Першої леді Олени Зеленської.
Наразі додаток вже функціонує, його можна завантажити у Google Play та App Store. Назва застосунку не розповсюджується публічно, аби не давати зловмисникам можливості визначити його на телефоні жертви. Також розробники вказують, що зовнішній вигляд і функціонал будуть змінюватись, адже це питання безпеки. Загалом, програма інтегрована з інформаційно-комунікаційною системою «Інформаційний портал НПУ».
Додаток розробили «закамуфльованим» під звичайний – він не виглядає, як застосунок для виклику поліції, та не викликає підозр. Основними функціями застосунку можуть скористатись ті, хто потребує допомоги поліції. Таким чином, жертва насилля може без остраху встановити новий сервіс та використовувати його у своєму телефоні.
«Розуміючи, що дзвінок на лінію «102» може стати додатковим тригером для кривдника. Ми прагнемо максимально убезпечити постраждалу, зробити допомогу доступною. Для когось наш застосунок, можливо, стане тим самим «рятівним колом». Його основна мета – надати постраждалим, найчастіше жінкам, можливість звернутися за допомогою без дзвінка на «102», без необхідності говорити вголос з оператором, без необхідності шукати інформацію в інтернеті. Безпечно і швидко», – розповіла заступниця Міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко.
Наразі в МВС очікують на збільшення кількості випадків домашнього насильства. З початку повномасштабного вторгнення правоохоронці зареєстрували понад 58 тисяч повідомлень стосовно цього виду насильства. 18 226 кривдників вже поставили на облік. Крім того, Фонд Народонаселення ООН серед цільових груп провів опитування, згідно з результатами якого 56% респондентів відчувають, що кількість випадків домашнього насильства останнім часом зросла.