Близько 60% українців з початку повномасштабної війни з рф втратили роботу
У зв’язку з військовою агресією російської федерації українці окрім прямої небезпеки, зіткнулися із економічною загрозою. Зокрема, велика кількість громадян втратила житло, майно, роботу. Дані дослідження Міжнародної організації міграції свідчать про те, що 60% внутрішньо переміщених осіб залишилися без роботи за час повномасштабної війни.
МОМ з 17 по 23 липня провели опитування загального населення, шляхом набору випадкових телефонних номерів українців, до якого долучились 2 002 унікальних респондента віком від 18 років. Згідно з отриманими даними, жителі України, які виїхали зі своїх домівок у зв’язку з прямою небезпекою найбільш гостро потребують фінансової підтримки. Таких респондентів налічують 71%. Ще 60% залишилися вдома, але також відчувають гостру нестачу фінансів. Також стало відомо, що 60% осіб, які мали роботу до свого переміщення, наразі її втратили. Ще 9% внутрішньо переміщених осіб не мали жодного доходу з початку війни, а 35% переселенців зізналися, що їх місячний дохід не перевищує 5 тис. грн, а це на 1 500 грн менше від мінімальної зарплати в Україні. Крім того, ситуація з працевлаштуванням ВПО наразі є досить критичною, що стає однією з причин, які спонукають людей повертатися додому.
Окрім прямої фінансової нестачі серед найбільш затребуваних речей внутрішньо переміщені особи називали засоби жіночої гігієни (39%), одяг, взуття та інші непродовольчі товари (36%), їжу (28%) та ліки (26%). Також нагальним питанням стала підготовка до майбутньої зими. Ця тема хвилює як переселенців, так і тих українців, які не залишали власних домівок протягом повномасштабної війни з рф. Таким чином, 44% від усього опитаного населення сказали, що їм потрібна допомога з утепленням житла, така як ремонт або заміна вікон. А 26% внутрішньо переміщених бояться, що їм доведеться залишити своє нинішнє житло, оскільки воно не матиме достатнього опалення та теплоізоляції, щоб прожити у ньому взимку.
Загалом відомо, що на нинішній час понад 6,6 млн людей в Україні є внутрішньо переміщеними. Ця цифра становить 15% від загального населення України.