«АрселорМіттал Кривий Ріг» найближчим часом призупинить роботу гірничого департаменту через війну
Промгігант «АрселорМіттал Кривий Ріг», що є містоутворюючим підприємством, зупинить роботу гірничого департаменту. Про це повідомила пресслужба комбінату. Раніше повідомлялось, що «Арселор» буде переводити співробітників на новий графік роботи зі збереженням 2/3 зарплат.
Вже з 1 серпня на найближчі три місяці буде призупинена робота гірничо-збагачувального комбінату. Працівники гірничого департаменту будуть отримувати 2/3 зарплати.
У пресслужбі зазначають, що таке рішення викликане серйозними економічними факторами, зокрема, зниженням економічної активності в Європі, зменшенням попиту на залізорудну продукцію, а також суттєвим зростанням витрат на транспортування ЗРС. Усе це сталось після повномасштабного вторгнення рф.
Підприємство і надалі зберігатиме робочі місця та посади за мобілізованими працівниками. В той же час воно змушене відмовитися від виплат їм середнього заробітку, для того щоб уникнути бодай мінімального скорочення персоналу серед 22-тисячного колективу. Для багатьох, хто лишається працювати в Кривому Розі, заробіток на заводі є єдиним джерелом доходів.
«Ані фінансова криза 2008 року, ані пандемія коронавірусу, – жодні випробування ніколи раніше не змушували «АрселорМіттал Кривий Ріг» вдатися до скорочень робочого часу та виплат зарплат. Складні рішення цього року є свідченням того, що це безпрецедентна ситуація для нас усіх, в якій найголовніше – вижити. Впевнений, що з цих непростих часів ми обов’язково вийдемо загартованими, з перемогою і усі разом», – сказав Мауро Лонгобардо, генеральний директор «АрселорМіттал Кривий Ріг».
Від початку повномасштабної війни в Україні «АрселорМіттал Кривий Ріг» робить все, щоб підтримати свою багатотисячну команду. У лютому працівники заздалегідь отримали річну премію та зарплату. У березні-червні компанія виплачувала 100% зарплати всім працівникам, які були задіяні у виробничій діяльності або працювали віддалено. Працівники, які в той час перебували у простої у зв’язку з обмеженням діяльності підприємства, одержували 2/3 своєї зарплати.
У липні довелося змінити графік роботи, скоротивши робочий час і зарплати на третину. Попри те, що підприємство перезапустило металургійне виробництво та наростило видобування руди, виникли труднощі з експортом продукції в Європу через блокування агресором чорноморських портів та обмежену потужність залізниці. Підняття тарифів «Укрзалізниці» на 70% у липні на тлі падіння ринку зробили логістичні затрати непосильними для підприємства та спричинили необхідність радикального скорочення витрат за усіма напрямками.