Президент США Джо Байден підписав закон про ленд-ліз для України
28 квітня Палата представників США схвалила законопроект щодо відкриття ленд-лізу для України. Це комплексна програма військової підтримки, яка діяла також і під час Другої світової війни, коли США допомагали розбити нацистську Німеччину. Сьогодні президент країни Джо Байден підписав закон про ленд-ліз для нашої держави.
Сьогодні президент США підписав закон, згідно з яким Україна отримуватиме військову підтримку по ленд-лізу.
Таке рішення було прийнято в історії лише раз – за часів Другої світової війни. Закон про військову допомогу для України передбачає, що передано може бути не лише озброєння, а й взагалі щось необхідне для перемоги.
Тобто США зможуть передавати:
- будь-яку зброю, систему озброєння, боєприпаси, літаки, кораблі, катери, іншу військову техніку чи озброєння;
- будь-яке майно, обладнання, товари, матеріали, компоненти тощо, що постачаються у вигляді готової військової продукції, або необхідні для її виготовлення країною-отримувачем допомоги.
Водночас не можуть бути передані: зброя масового ураження, її компоненти, ядерні матеріали тощо, а також торговельні судна.
«Цей документ надає Україні та Українському народові допомогу у боротьбі за демократію проти цієї війни. Я хочу подякувати конгресменам-законодавцям за те, що цей законопроєкт було прийнято. Це надзвичайно важлива допомога Україні. Україна щодня сплачує своїми життями за те, що відбувається. І неможливо повірити в ті звірства, що чинить росія. Ми підтримуємо Україну. Ці кроки є витратними, але ховатись від агресії ще більш витратно. Така програма була затверджена у Другій Світовій війні. Зараз нині Європа потребує ще більше нашої допомоги, коли путінська війна вирішила розривати Європу та знищувати демократичне майбутнє України», – сказав Джо Байден перед тим, як поставив свій підпис на документі.
- будь-яку зброю, систему озброєння, боєприпаси, літаки, кораблі, катери, іншу військову техніку чи озброєння;
- будь-яке майно, обладнання, товари, матеріали, компоненти тощо, що постачаються у вигляді готової військової продукції, або необхідні для її виготовлення країною-отримувачем допомоги. Водночас не можуть бути передані: зброя масового ураження, її компоненти, ядерні матеріали тощо, а також торговельні судна. «Цей документ надає Україні та Українському народові допомогу у боротьбі за демократію проти цієї війни. Я хочу подякувати конгресменам-законодавцям за те, що цей законопроєкт було прийнято. Це надзвичайно важлива допомога Україні. Україна щодня сплачує своїми життями за те, що відбувається. І неможливо повірити в ті звірства, що чинить росія. Ми підтримуємо Україну. Ці кроки є витратними, але ховатись від агресії ще більш витратно. Така програма була затверджена у Другій Світовій війні. Зараз нині Європа потребує ще більше нашої допомоги, коли путінська війна вирішила розривати Європу та знищувати демократичне майбутнє України», – сказав Джо Байден перед тим, як поставив свій підпис на документі.