Українцям, які постраждали від війни проти російських окупантів, надаватимуть психологічну допомогу й підтримку від держави
Нещодавно Кабмін ухвалив постанову, згідно з якою у нашій країні створять міжвідомчу координаційну раду з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали через озброєну агресію рф. Таким чином держава планує допомогти українцям подолати кризові моменти, пов’язані із війною. Про це стало відомо з офіційного сайту Кабінету міністрів України.
Внаслідок військових дій, які розпочала армія рф, у нашій державі щодня зростає кількість осіб, які постраждали від агресивних і насильницьких дій окупантів. Вони потребують комплексної психологічної допомоги. Адже українці отримують не тільки фізичні травми, а й психологічні. Населення нашої держави живе в постійному стресі ‒ громадяни не почуваються у безпеці, відчувають тривогу й страх. Особливо вразливі категорії громадян: військовослужбовці, які брали участь у бойових діях; працівники правоохоронних органів; особи, залучені до ліквідації наслідків бойових дій; внутрішньо переміщені особи; особи, які постраждали від сексуального насильства рашистів; ті, хто пережив втрату близької людини тощо.
В результаті військових дій окупантів виникла необхідність у створенні певного алгоритму дій стосовно єдиного підходу до надання психологічної допомоги та підтримки з боку держави. Тож під співголовуванням віце-прем’єр-міністра – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Міністра охорони здоров’я утворили міжвідомчу координаційну раду з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф.
Основними завданнями створеної ради є згуртування зусиль органів влади для покращення взаємодії у питаннях формування та реалізації держполітики у сфері охорони психічного здоров’я, оперативного прийняття рішень та вирішення проблем, пов’язаних із наданням психологічної допомоги українцям на рівні держави.