«Бомбідарій»: у бомбосховищі Кривого Рогу відбувся творчій благодійний міні-фест
10 квітня у Центрально-Міському районі Кривого Рогу в одному з укриттів пройшов гуманітарний флешмоб під назвою «Бомбідарій». Міні-фест включав у себе музичну та поетичну програму, а також ярмарок, усі виручені кошті з якого будуть передані волонтерам на потреби українських захисників та переселенців.
Творче об’єднання Poroda вже півтора року займається організацією різноманітних гуртових заходів. Друзі з волонтерського штабу ТрО запропонували провести музично-поетичний культурний івент для збору коштів на військові та гуманітарні потреби, а також для переселенців. Для цього було обрано максимально безпечне приміщення, яке може вмістити велику кількість людей. Саме з вибору приміщення і прийшла оригінальна назва проєкту, як великого бджолиного бомбідарія. Крім того, організатори надихнулися історією про херсонських бджол, які у перші тижні війни напали на російських окупантів.
Учасниками акції переважно стали мешканці Кривого Рогу та музикант із Харкова Юрій Якубов, який з початку воєнних дій евакуювався до родичів із Кривого Рогу. Юрій є фронтменом єдиного в Україні укулєлє панк-бенду «Алкоголь Укулєлє» з «дуже смішною та не інтелектуальною музикою про любов, випивку, свята і різні страшні речі» (прим. автора). Але через ситуацію у країні з усього гурту на флешмобі зміг бути присутній лише Юрій. Наразі музиканти в онлайн-режимі записують музичний альбом, який налічуватиме пісні з такими актуальними назвами, як «Чорнобаївка» та «Повітряна тривога».
«Сьогодні у нас у всіх одна задача - щоб всім стало легше», - підсумував ідею маніфесту Юрій Якубов.
До участі у благодійній акції долучились близько 20 творчих людей, з різножанровою програмою виконання: хіп-хоп, пост-рок, метал та акустична програма. Крім того, на імпровізованому фестивалі програму розбавили декламуванням поезії, а також представили роботи криворізьких майстринь у вигляді картин, вишивки, солодощів та навіть кімнатних рослин. Усі вироби можна було придбати і таким чином зробити свій вклад у благодійну допомогу волонтерам.
«Для самих митців це дуже важлива подія, тому що зараз творчість – це форма психотерапії. У такий важкий час вона дуже сильно допомагає», - прокоментувала Ірина Божко, організаторка проєкту.
Імпровізований флешмоб організували за максимально короткий проміжок часу: від зародження ідеї до її втілення пройшло лише 1,5 тижні. До його підготовки був залучений весь волонтерський штаб, музиканти, митці та небайдужі містяни. Співорганізатор фесту Лев Бєлостоцький повідомив, що проект-бомбосховищник, а саме так назвали цей маніфест організатори, трансформувався з ідеї так званих «природників» або «квартирників», тобто невеликих творчих івентів під відкритим небом або у приміщенні. Кількість людей, що завітали на фест виявилась неочікуваною навіть для організаторів, адже усі, хто спустився у сховище на той час ховались від повітряної тривоги.