В Україні можуть дозволити носити цивільну вогнепальну зброю, – Верховна Рада
23 лютого відбулось пленарне засідання Верховної Ради України, на якому нардепи ухвалили у першому читанні проєкт закону, який дозволятиме використання вогнепальної зброї деяким категоріям цивільного населення. «За» проголосували 274 народних обранця. Крім того, депутати ухвалили пропозицію про скорочення на половину строків підготовки до другого читання законопроекту про цивільну вогнепальну зброю.
23 лютого у ВР розглядалися два проєкти законів про обіг цивільної вогнепальної зброї. Метою документу №5708 є посилення законності щодо власності на зброю, а також закріплення основних прав та обов’язків українців відносно виробництва, набуття, володіння, розпорядження та використання зброї і боєприпасів. У документі вказуються такі положення: визначити поняття права власності на цивільну вогнепальну зброю, визначити умови та порядок отримання документів про право власності на зброю, здійснити класифікацію цивільної вогнепальної зброї, розробити порядок видачі медичного висновку про відсутність медичних протипоказань тощо.
Документом пропонують створити єдиний реєстр цивільної вогнепальної зброї, запровадити посвідчення власника зброї, класифікувати озброєння, а також визначити перелік знаряддя, яке заборонено для цивільного обігу. Втім обзавестися такими засобами для самозахисту дозволять не усім. Право на отримання посвідчення власника зброї не видаватимуть особам, що мають медичні протипоказання, притягалися до адмінвідповідальності протягом останнього року, мають не погашену чи не зняту судимість за вчинення кримінальних правопорушень а також тим, хто рішенням суду позбавлений права на її володіння.
За ухвалення проєкту закону №5708 «Про право на цивільну вогнепальну зброю» проголосували 274 нардепів. Після цього народні обранці розглянули пропозицію про скорочення на половину строків підготовки до другого читання відповідного законопроекту. 276 депутатів підтримали цю пропозицію.
Крім того, у Раді доповідали й про альтернативний проект №5708-1. Цей документ відрізняється від основного, адже його головною метою є законодавче врегулювання права громадян на самозахист та врегулювання правового режиму власності й умов застосування цивільної вогнепальної зброї.