Державна «Теплоцентраль», яка підпорядковується НАК «Нафтогаз», озвучила про наміри про підвищення тарифів у новому опалювальному сезоні у Кривому Розі
«Теплоцентраль» надіслала до міськвиконкому бачення тарифів, які можуть бути встановлені на опалювальний сезон 2021/22. Про це повідомив заступник міського голови А. Полтавець. Наразі теплова компанія підпорядковується НАК «Нафтогаз», а до то того – Фонду держмайна. За розрахунками «Теплоцентралі» зростання тарифів на тепло може скласти: для населення з 1979 гривень/Гкал до 2227 грн/Гкал (тобто на 247 гривень за кожну Гкал), для бюджетної сфери, а це лікарні, школи, дитячі садки – з 2004 гривень /Гкал до 5469 гривень /Гкал (на 3464 гривень або в 2,7 рази), а для інших споживачів, включаючи малий і середній бізнес – з 2003 гривень /Гкал. до 5464 гривень /Гкал (на 3461 гривень або також в 2,7 рази).
Підприємство «Криворізька теплоцентраль», що напряму підпорядковується «Нафтогазу», а раніше було у Фонді державного майна і до якого місто немає жодного відношення (директорів для «Теплоцентралі» призначали у Києві і за останній час їх змінилося шестеро) надіслало до виконкому міської ради розрахунки по новим тарифам у зв’язку із зростанням ціни на енергоносії.
Зокрема, зростання тарифів на тепло на опалювальний сезон 2021/22 може скласти: для населення на 247 гривень за кожну Гкал, для бюджетної сфери, а це лікарні, школи, дитячі садки – на 3464 гривень. або в 2,7 рази, а для інших споживачів, включаючи малий і середній бізнес – на 3461 гривень або також в 2,7 рази. Такі цифри наведені у надісланому «Теплоцентраллю» листі на ім'я заступника міського голови Андрія Полтавця. Зараз «Теплоцентраль» веде додаткові розрахунки.
Але позиція міста протилежна: тарифи для криворіжців, які встановлені НКРЕКП в Києві, і так не підйомні, тому на вересневій сесії міськради було прийнято звернення до Кабінету міністрів, профільних міністерств, керівництва НАК «Нафтогаз» і НКРЕКП, які мають виключне право встановлювати ціни на енергоносії, з вимогою забезпечити продаж Кривому Рогу газу українського видобутку за собівартістю – 3500 гривень за тисячу метрів кубічних. Це дасть можливість міським підприємствам теплокомуненергетики знизити тарифи на тепло й не допустити неминучих соціально-економічних потрясінь.
У той же час, комунальне підприємство «Криворізька Тепломережа» про намір підвищувати тарифи не повідомляло.