Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  К. Павлов: «Громадський бюджет 2022» – це старт для нових ідей криворіжців, які ми разом втілимо в життя

  26 Липня 2021, 12:46 Поділитися

  У Кривому Розі стартував муніципальний конкурс проєктів «Громадський бюджет 2022». Завдяки якому громадськість міста зможе отримати підтримку з міського бюджету на реалізацію своїх креативних ідей та корисних ініціатив. Фонд конкурсу «Громадський бюджет-2022» складе майже 30 млн грн.

  К

  «Ми відкриті до сучасних та креативних змін, які покращують наше місто і підвищують якість життя криворіжців. Громадський бюджет – це один із реальних прикладів того, як можна об'єднати зусилля міської влади й жителів для розвитку рідного міста. Кривий Ріг став одним із перших міст в Україні, який почав використовувати такий дієвий механізм участі громади у розвитку міста. «Громадський бюджет – 2022» – це старт для нових ідей криворіжців, які ми разом втілимо в життя», – зазначив міський голова Костянтин Павлов.

  За ініціативою міського голови Костянтина Павлова, враховуючи результати та досвід проведення торішніх конкурсів, липневий виконком ухвалив рішення про проведення конкурсу проєктів місцевого розвитку «Громадський бюджет-2022».

  Цього року введено додаткові групи: «Спорт», «Культурно-розважальні інновації», «Безпека криворіжців», а «Муніципальні проєкти» трансформовано у напрямок «Благоустрій мікрорайонів». При цьому буде збережено напрямки для втілення нових освітніх, молодіжних та соціальних ініціатив.

  На численні прохання громади, з урахуванням карантинних вимог у зв’язку з пандемією, для спрощення участі мешканців міста у конкурсі цього року проєкти будуть подаватися тільки в електронному вигляді на сайті «Громадський проєкт». При цьому автору необхідно буде заповнити усі обов’язкові поля та скласти бюджет проєкту. Тепер паперовий варіант конкурсної заявки подавати вже не потрібно.

  Також скасовано попередній збір підписів, які необхідно було зібрати автору на підтримку проєкту до його подачі та необхідність попереднього погодження проєкту головним розпорядником коштів. Відтепер усі погодження будуть надаватися потенційними головними розпорядниками та балансоутримувачами (за необхідності) на етапі проведення проєкту, що значно полегшує та спрощує для учасників процедуру подачі проєкту.

  Голосування буде проводитися онлайн на платформі «Громадський проєкт» упродовж 14 календарних днів. Довідки та консультації за телефоном (056) 493-04-24.

  «Вже з понеділка 26 липня ми розпочинаємо прийом конкурсних пропозицій, який триватиме до 5 вересня 2021 року до 23:59. Також з 30 та 31 липня планується проведення тренінгів із розробки та подання проєктів для учасників конкурсу та потенційних авторів. Місце проведення у приміщенні Центральна бібліотека для дорослих на проспекті Поштовому, буд 40. Тренінги триватимуть по 8 годин», – розповіла Оксана Павлушенко, заступник начальника управління економіки.

  Довідково:

  Вже проведено шість конкурсів муніципального конкурсу «Громадський бюджет», втілено у життя сотні проєктів. Зараз триває реалізація 57 проєктів-переможців конкурсу. Муніципальний конкурс «Громадський бюджет» постійно вдосконалювався, трансформувався та набирав обертів. Наймасштабніші зміни відбулися у 2018. Тоді місто приєдналося до електронної платформи «Громадський проєкт», розробка та провадження якої реалізовувалася USAID та SocialBoost, що забезпечило прозорість проведення конкурсу, точність результатів голосування, звело нанівець можливість здвоєння голосів при підрахунку, дало можливість забезпечити прозорий моніторинг конкурсу на всіх етапах його проведення (поданні проєктів, оцінці експертами, голосуванні, реалізації). Від проєкту до проєкту вдосконалювалися теми проєктів. «Громадський бюджет-2020» було оголошено «роком молодіжних проєктів», акцент у ГБ-2021 було зроблено на соціальні ініціативи, у конкурсі ГБ-2022 введено додаткові групи: «Спорт», «Культурно-розважальні інновації», «Безпека криворіжців», а «Муніципальні проєкти» трансформовано у напрямок «Благоустрій мікрорайонів».

  Теги
  • #громадський бюджет