Головний лікар інфекційної лікарні: «Ситуація із фінансуванням лікарень з боку НСЗУ склалася вкрай складна. У черговий раз на допомогу медикам приходить місто»
За рішенням мера Костянтина Павлова місто додатково направить ще 6,8 млн грн на підтримку лікарень Кривого Рогу, у яких в черговий раз виникли проблеми із фінансуванням з боку Національної Служби Здоров'я України.
Всі лікарні, згідно реформи, що проводиться в країні, повинні фінансуватися НСЗУ з 1 квітня 2020 року. Однак, вже не вперше із своєчасним фінансуванням виникають проблеми. У 1 кварталі 2021 року в 1-й і 2-й дитячих міських лікарнях, діагностичному центрі, дитячій стоматології та інших були затримки по зарплатах. Вони виконали вимоги НСЗУ, але їм було зменшено фінансування. Тоді тільки завдяки підтримці міста і виділеним з міського бюджету коштам лікарі отримали зарплату. Зараз у складній ситуації знову опинилися медики 1-ї і 2-ї дитячих лікарень, діагностичного центру, інфекційної лікарні Кривого Рогу. Заборгованість по заробітній платі, кошти на яку має перераховувати НСЗУ, становить 6,8 млн грн за травень-червень. Це ставить під загрозу нормальне функціонування даних медустанов. Щоб уникнути критичної ситуації мер міста Костянтин Павлов прийняв рішення направити медикам 6,8 млн грн з бюджету міста. Таким чином, всього на підтримку медицини з початку року місто направить вже 16,8 млн грн. Крім цього, на боротьбу з COVID-19 місто вже спрямувало більше 195 млн грн.
Нагадаємо, раніше – у травні – більшість головних лікарів, передбачаючи ризики у зв'язку із реформою і проблемами з фінансуванням з боку НСЗУ, виступили з пропозицією про реорганізацію лікарень міста. Лікарі побоювалися, що можливе повторення ситуації 1 кварталу 2021 року і відзначали, що основні проблеми почнуться з жовтня поточного року. Тому депутати міськради вже на травневій сесії прийняли рішення про юридичну реорганізацію. При цьому, фактично, лікарні, їх відділення, медичний персонал будуть збережені, ніяких скорочень не буде. Згідно зі встановленими законом термінами реорганізація повинна закінчитись до вересня.
Проти звернення лікарів і реорганізації – тобто, фактичного порятунку лікарень – тоді виступили депутати міськради від «Сили людей», ще низка депутатів не голосували.
Як показала подальша ситуація, незважаючи на протидію цих депутатів, у травні було прийнято єдине правильне рішення.
Головний лікар інфекційної лікарні Олена Партоєва сказала: «Ми бачимо, що на жаль, як ми і припускали, ситуація із фінансуванням лікарень з боку НСЗУ склалася вкрай складна. У черговий раз на допомогу медикам приходить місто».
У свою чергу, головний лікар лікарні №9 Олена Климович наголосила: «Ті, хто виступав проти реорганізації, тепер повинні зрозуміти – це єдиний спосіб зберегти лікарні та їх персонал. Якщо будуть, як і раніше, заради політичного піару заважати – на їхній совісті будуть медпрацівники, які сидітимуть без зарплат або будуть скорочені, а такожзакриті лікарні».
В умовах медреформи відбувається наступне юридичне об'єднання: 8 стоматологічних поліклінік (7 дорослих і одна дитяча) реорганізують в одну Криворізьку клінічну стоматологію, дитячі лікарні №№ 1, 2 приєднають до четвертої дитячої лікарні. Щодо широкопрофільних лікарень, то будуть об'єднані лікарні № 9, 4 з лікарнею №2; №10,11 – з 1-ю, №8 з №16; 14 лікарня – з 7-ю; діагностичний центр (поліклініка №5) – з міською лікарнею №3.
П'ять лікарень – інфекційна, перинатальний центр, пологовий будинок, 17 і 5 лікарні не змінять свій статус.
Важливо відзначити, що завдяки спільній роботі медиків і управління охорони здоров'я виконано завдання мера Костянтина Павлова – ніяких скорочень не буде, лікарі та медпрацівники залишаться працювати там, де вони працювали, а самі заклади не змінять географічне положення. А після об'єднання будуть вибори директорів на демократичній конкурсній основі з представниками трудових колективів.
У січні цього року було проведено об'єднання медичних установ Дніпра, а 17 березня рішенням сесії облради – обласних медичних закладів.