Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  Ю. Вілкул: «Кривий Ріг залучає інвестиції у розвиток галузі охорони здоров’я та реалізує інфраструктурні проєкти, спрямовані на покращення якості надання медичних послуг мешканцям міста»

  25 Квiтня 2024, 11:00 Поділитися ОФІЦІЙНО

  У Кривому Розі, у співпраці з Українським фондом соціальних інвестицій (УФСІ), капітально відремонтоване інфарктне відділення міського кардіоцентру. Медичний проєкт розпочатий ще до війни.

  Ю

  В. о. міського голови Юрій Вілкул провів виїзну робочу нараду з питання організації діяльності медичних закладів в умовах воєнного стану.

  Завдяки співпраці міста з надійними партнерами ГО «Егіда-Центр» та Український фонд соціальних інвестицій, за сприяння яких та за фінансової підтримки Уряду Німеччини, через Банк розвитку KfW, у Кривому Розі ремонтуються заклади медицини та закуповується нове обладнання для лікарень.

  «Сьогодні ми відкриваємо інфарктне відділення після капітального ремонту. В нашому міському кардіоцентрі вдало втілюється програма «СТОП-інфаркт», у рамках якої ми впроваджуємо сучасні медичні технології, які рятують життя людей. Допомогу за програмою вже отримали близько п’яти тисяч мешканців міста. Тільки за минулий рік за проліковано 989 хворих та виконано 1537 оперативних втручань. Тепер, завдяки нашим партнерам, криворіжці отримали капітально відремонтоване інфарктне відділення та укриття. Адже, безпека та комфорт як медиків, так і пацієнтів надважливі. Також, у співпраці з міжнародними партнерами та великими промисловими гігантами у цьому році буде відремонтована міська лікарня в Центрально-Міському районі та клініко-діагностична лабораторія міської інфекційної лікарні», - підкреслив Юрій Вілкул.

  Ремонтні роботи у інфарктному відділенні стартували у квітні минулого року. Було виконано заміну: металопластикових вікон зі склінням із загартованого скла, внутрішніх комбінованих дверних блоків. Зроблене внутрішнє оздоблення приміщень, влаштування підлоги, систем подачі кисню, замінені внутрішніх інженерних мереж (водопостачання, електропостачання та освітлення та слабострумних, опалення та вентиляція). Також, замінено обладнання центральної станції моніторингу та системи виклику медичного персоналу, облаштовані санвузли для маломобільних груп.

  Для комфорту працівників та пацієнтів відремонтовано найпростіше укриття. У ньому будівельники встановили внутрішні металопластикові та захисні двері, відремонтували системи: водопостачання та водовідведення, освітлювального та електричного обладнання. Виконали оздоблювальні роботи приміщень, встановили вентиляційну систему, влаштовано санвузли, у тому числі, і для маломобільних груп.

  Крім того, для покращення надання медичних послуг закуплено медичне обладнання: монітори пацієнта, стійка для приладів, насоси волюметричний інфузійний та шприцевий інфузійний. Медичні меблі: ліжка функціональні реанімаційні з електронним регулюванням, тумби приліжкові, кушетки оглядові, столи з гідравлічним регулюванням та центральна система моніторингу.

  Заступниця  виконавчого директора Українського Фонду соціальних інвестицій Ксенія Піднебесна зазначила: «Модернізація  кардіологічного відділення була  здійснена в рамках проєкту  «Сприяння розвитку  соціальної інфраструктури УФСІ VIII», який фінансується Урядом Німеччини через  банк розвитку KfW. Ми   дуже вдячні  місцевій громаді та місцевій владі  за сприяння у реалізації цього проєкту.  З Кривим Рогом ми почали працювати з 2018 року.  За цей час  відремонтовано квартири   для внутрішньо переміщених осіб,  термомодернізовано дитячий садочок, а також  відремонтовано  дві амбулаторії. Зараз триває  реконструкція  діагностичного відділення інфекційної лікарні. І ми на стадії проєктування   житла для ВПО – це буде ще один важливий соціальний проєкт».

  Крім того, коштом міського бюджету придбано меблі для хворих на інфаркт міокарда: 47 полиць для моніторів пацієнта, 18 столів палатних, 47 стільців медичних, 2 медичних шафи, 3 інструментальних столики та коштом лікарні було придбано 3 комп’ютерних столи.  

  Генеральний директор криворізької міської клінічної лікарні Олена Климович подякувала очільнику міста, представникам УФСІ та будівельникам за реалізацію важливого інфраструктурного проєкту.

  «Медичний персонал та пацієнти кардіологічного центру вдячні місту та всім, хто брав участь у капремонті. Наше відділення для хворих на інфаркт міокарда (на 60 ліжок з палатою інтенсивної терапії на 12 ліжок) розпочало працювати понад 40 років тому, в стаціонарному корпусі лікарні, яка на той час була міською лікарнею № 9. Відділення є одним з найважливіших підрозділів у структурі кардіологічної допомоги населенню міста.

  Щороку у відділенні проходить лікування близько 1300 пацієнтів - криворіжців та прилеглих районів Дніпропетровської області, а в останні два роки також Херсонської, Миколаївської областей та ВПО з різних регіонів України. З 2016 року вдало працює міська програма «Стоп-інфаркт» щодо запобігання та лікування серцево-судинних захворювань. Завдяки заходам з її реалізації пацієнти з гострим коронарним синдромом отримують медикаментозне лікування, діагностичні та лікувальні інтервенційні втручання.

  Наші співробітники постійно впроваджують нові методи діагностики і лікування кардіологічних захворювань, що дає можливість надавати медичну допомогу на рівні європейських стандартів. Ми пишаємося своїми здобутками та результатами. А це - збережені життя людей та їх здоров’я!»,- сказала Олена Климович.

  У Кривому Розі створена потужна госпітальна база для надання медичної допомоги. Працюють лікарні та 50 амбулаторій. Всі вони забезпечені генераторами, які були придбані коштом міського бюджету та в співпраці з міжнародними партнерами. У лікарнях створені укриття на випадок оголошення сигналу «Повітряна тривога». Обладнані місця для дислокації пацієнтів та медичного персоналу, в тому числі, операційні для первинної хірургічної допомоги. Створений запас питної та технічної води та стратегічний аптечний склад.

  КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

  Теги
  • #кривий ріг
  • #лікарня