Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  О. Вілкул: «Готуємо місто до зими. У Кривому Розі тривають роботи з підготовки до опалювального сезону – готовність по установах соціальної сфери, охорони здоров’я, освіти – вже понад 85%. Завдання – технічно підготувати місто до зими до 1 жовтня»

  21 Вересня 2023, 14:30 Поділитися ОФІЦІЙНО

  Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул провів виїзну робочу нараду на одній з котелень щодо готовності теплопостачальних підприємств міста до нового опалювального сезону. У тому числі розглядалися питання роботи в умовах надзвичайних ситуацій, які пов’язані з можливим відключенням енергосистеми під час терористичних атак на енергетичну інфраструктуру.

  О

  Під час наради голова Ради оборони міста зазначив: «Незважаючи ні на що готуємо місто до складної зими. Хочу наголосити, що ми ніяк не можемо вплинути на ситуацію в енергетиці та на відключення світла, але ми робимо все можливе, щоб підготуватися до блекаутів. У Кривому Розі – 98 котелень та 631 км тепломереж. На підготовку котелень та інфраструктури міста до зими з міського бюджету було виділено майже 667 млн грн. На разі, до роботи вже підготовлено 73 котельні, виконано гідравлічні випробування 338 км теплових мереж.

  Крім того, маючи досвід минулого року, коли критична інфраструктура працювала в умовах блекаутів, продовжуємо закупку та встановлення генераторів на об’єктах тепло-водопостачання. Це дуже важливе питання. Коштом міського бюджету вже встановлено генератори на 57-х котельнях - там, де це технічно можливо. До зими встановимо ще 9 дизель-генераторів. Але, в місті є дуже великі котельні, обладнання яких потребують подачу електроенергії напругою 6000 вольт. Генераторів з такою потужністю просто не існує. А в цілому, на об’єктах інфраструктури (лікарні, дитячі садочки, пункти незламності, об’єкти водоканалу та інші заклади)  ми встановили майже 1000 генераторів різної потужності.  Завдяки цьому минулий опалювальний сезон ми пройшли без збоїв та зберегли теплосистему міста. Продовжуємо працювати. На сьогодні завдання - технічно підготувати місто до зими до 1 жовтня», - підкреслив Олександр Вілкул.

  Навіть з урахуванням усіх складнощів, пов’язаних з пізнім заповненням систем водою через підрив окупантами Каховської ГЕС, вже зараз (станом на 20.09.23) готовність об’єктів які отримали паспорти готовності, становить:

  -           установи соціальної сфери – 100%;

  -           заклади охорони здоров’я – 98% (45 заклади з 46);

  -           заклади освіти - 85% (130 закладів з 154);

  -           дошкільні заклади – 81% (118 закладів з 146);

  -      житловий фонд – 45% (1430 будинків з 3177 - цим займаються за допомогою міста ОСББ та управителі).

  Підприємствами теплопостачання  вже замінено понад 8 км теплових мереж, відновлено майже 26,5 км теплової ізоляції, виконано ремонт 29 котлів, виконано реконструкцію котельні гімназії №101, завершується капітальний ремонт котлів у котельні «вул. Свято-Миколаївська,18», «вул. Електрична, 1» та районній котельні №2, триває реконструкція котельні Д/К №122. Триває капітальний ремонт теплових мереж від котельні «КМК» на ділянці по вулиці Вадима Гурова. Також, зараз проводяться  роботи з будівництва блочно-модульної котельні в районі станції «Мудрьона».

  Олександр Вілкул сказав: «На  Мудрьоній -  залізничний вокзал, декілька житлових будинків -   тепло подавалось від котлів самої станції «Мудрьона». Але,  термін їх  експлуатації  закінчився і дуже швидко наша  комунальна «Криворіжтепломережа» встановила модульну котельню.  Зараз  завершується її установка і вона буде опалювати і житлові будинки, і вокзал, і станційні приміщення.  Я дякую колективу  підприємства за оперативну роботу!».

  Паралельно з ремонтами мереж та котелень, оновлюється і автопарк спецтехніки. Для покращення якості аварійно-ремонтних робіт коштом міста для КП «Криворіжтепломережа» придбано 5 аварійно-ремонтних майстерень та 3 екскаватори-навантажувача. До кінця року планується придбати автомобільний гідравлічний підйомник.

  Головний інженер КП «Криворіжтепломережа» Олександр Єрін доповів: «Ми завершили ремонт основного обладнання котелень, теплових мереж. Сьогодні працюємо по 2 котельнях. Це – ремонт резервного обладнання, теплові мережі у нас випробувані, незважаючи на труднощі з водою, які були. Наразі, теплові мережі заповнені вже на 72%, ми ведемо випробування у роботі. До 1 жовтня плануємо завершити роботи». 

  У Кривому Розі – 98 котелень. З них: КПТМ «Криворіжтепломережа» - 72 од., вони забезпечують центральним опаленням 47% споживачів. 6 великих котелень - це АТ «Криворізька теплоцентраль» (де факто вона наразі управляється державною кампанією «Нафтогаз України»). Це також 47% споживачів. Інші 20 – це локальні, відомчі та приватні котельні.

  КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

  Теги
  • #кривий ріг