Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  О. Вілкул: «Вже більше року ми боремося за рідну землю. Та не припиняємо переконуватись у важливості мови – Кривий Ріг долучився до Всеукраїнського руху «Єдині»

  21 Квiтня 2023, 12:40 Поділитися

  Криворіжці прагнуть вільно володіти українською мовою. Ще з липня 2022 року, за ініціативи Голови Ради оборони міста Олександра Вілкула, у 23 міських бібліотеках розпочалися онлайн-курси «Говоримо українською правильно» та заняття мовного клубу «Спілкуймося українською».

  О

  А з 3 квітня 2023 року у Кривому Розі на базі міської бібліотеки для дорослих, що на проспекті Поштовий, за підтримки ГО «Українська гуманітарна платформа», стартував курс «Єдині». У рамках проєкту кожен охочий безкоштовно може практикувати та вдосконалювати українську мову. Протягом 28 днів учасники щодня отримують завдання та навчальні матеріали, які допоможуть подолати мовний бар’єр, беруть участь у вебінарах та розмовних клубах з модераторами. 

  Долучився до засідання розмовного клубу «Єдині» голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.

  «У Кривому Розі живуть люди багатьох національностей. І ми бачимо, як зараз усі вони, все місто як єдине ціле, працюють на нашу спільну Перемогу. Об'єдналися всі, незважаючи на те, якою мовою звикли розмовляти. Зараз ми бачимо бажання багатьох удосконалити свою українську мову, і ми допомагаємо їм у цьому. Особливо цікавим є той факт, що цього прагнуть багато криворіжців пенсійного віку, а також багато молоді. Ми створюємо всім комфортні умови і, як бачимо, такий підхід є дуже ефективним і допомагає багатьом людям. Тож, я впевнений, що такий курс є дуже корисним для наших жителів. Закликаю всіх криворіжців приєднуватись до вивчення української мови. Разом наближаємо Перемогу!», - підкреслив Олександр Вілкул. 

  Проєкт має декілька курсів. Базовий – для тих, хто прагне перейти на українську мову у щоденному спілкуванні, подолати мовний барʼєр, позбутися русизмів. Граматичний курс – це навчання для тих, хто прагне поглибити й удосконалити мову та збагатити словниковий запас. Зустрічі проходять у теплих та дружніх умовах. Учасники проєкту мають можливість знайти однодумців. За підсумками роботи видається сертифікат із вивчення української мови базового або граматичного рівня. 

  Марина Павленко, представниця руху «Єдині» у Кривому Розі, консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Криворізької міської ради розповіла: «Дякуємо міській владі та Раді оборони за організацію та надання приміщення для мовного проєкту, який допоможе перейти на українську тим, хто цього ще не зробив. На цьому курсі наших учасників чекає не лише опанування навчального матеріалу, але й цікаві зустрічі, вебінари, обговорюватимуться різні теми, наприклад, як пристосуватися до української в побуті. Ми розуміємо як важливо подолати мовний бар’єр та певні труднощі, тому кожен може скористатись порадами психолога. Надаємо цілодобову підтримку у Friendly-чатах. У такий складний час варто згуртовуватись та підтримувати один одного, тому даний проєкт є поєднанням приємного з корисним. Зазначу, що з учасниками на наших розмовних клубах будемо обговорювати українську культуру та історію. Мова – це генетичний код нації і про це варто пам’ятати».

  Студентка Христина, слухачка курсів, поділилися враженнями: «Я вважаю, що українська мова дуже важлива у житті і потрібно переходити на рідну мову. Я завжди розмовляла суржиком. Ці курси – чудовий проєкт. Мене привела сюди подруга, нам дуже сподобалось. Тут класний викладач і ми будемо відвідувати заняття».«Єдині» – проєкт психологічної та освітньої підтримки у переході на українську мову. За цей час 25 міст та територіальних громад долучилися до проєкту, а 75000 українців вже пройшли навчання.


  Зареєструватись на курс можна у будь-який час та за цим посиланням https://forms.gle/bqMhUrHpBF5gjoGh6.

  Також, можна  записатися, зателефонувавши за номером (096) 340-36-12. Або, зробити це, завітавши до бібліотеки на проспект Поштовий, 40.

  КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

  Теги
  • #кривий ріг
  • #курси
  • #мова