О. Вілкул: Кривий Ріг місто – фортеця, а криворіжці – самовіддані люди! Героїчні дії людей, що запобігли загрозі підтоплення міста після терористичної ракетної атаки країни-агресора - це ще раз довели
У Кривому Розі начальник Військової адміністрації Олександр Вілкул та в. о. міського голови Юрій Вілкул вручили нагороди 250 криворіжцям, які брали участь у ліквідації наслідків аварії, яка сталася в наслідок ракетного удару країни агресора по гідроспорудам міста.
«Кожен із рятувальників, енергетиків, водіїв, працівників комунальних та промислових підприємств, правоохоронців та всіх хто працював, ризикуючи власним життям, ліквідуючи аварію на дамбі Карачунівського водосховища – справжні герої!», – підкреслив під час зустрічі Олександр Вілкул.
14, 15 та 16 вересня відбулася терористична атака по цивільній інфраструктурі Кривого Рогу. За три дні 13 крилатих ракет – «Іскандери», «Ікси» і «Кінжали» – було випущено ворогом по місту та по критично важливій гідротехнічній споруді. Руйнування були дуже серйозні. Три райони міста, в яких проживає понад 150 тисяч мешканців, були на межі повного затоплення. У місті одразу був створений Штаб із ліквідації наслідків аварії. Його очолив начальник Військової адміністрації Олександр Вілкул, який об'єднав керівників та представників рятувальних, комунальних, аварійних та промислових структур міста, які працювали на місці аварії цілодобово.
Всі служби спрацювали максимально злагоджено. Оперативно відновили водопостачання міста. Вже за добу після перших ударів, завдяки невідкладним заходам, рівень води у річці Інгулець почав стабілізуватися. На самих гідротехнічних спорудах провели колосальну роботу не лише з ліквідації руйнувань, а й щодо посилення та додаткового захисту конструкцій.
«Я вкотре переконався, що наш Кривий Ріг місто – фортеця, а криворіжці – самовіддані люди! Про це свідчить й те, як наші бійці протистоять ворогу на полі бою, і як ми змогли за короткий час перелаштуватися під військові потреби. Коли окупанти вгатили по дамбі, місто стояло на порозі катастрофічних наслідків. Рішення доводилося приймати практично щохвилини, тому що ситуація була критична. Ніхто в Україні не мав такого досвіду, до цього ворог не завдав ударів по великим гідроспорудам. Але ми впоралися й все змогли! У тому числі й завдяки проведеним великим інженерним роботам та екстреним заходам. Таким, як контрольовані підриви гідротехнічних споруд нижче за течією, які дали необхідний результат. Але головне – це самовіддана праця кожного, хто брав участь у ліквідації аварії. Ви – справжні герої!», - зазначив Олександр Вілкул.
Паралельно з роботами по ліквідації аварії організували тимчасову евакуація мешканців з понад 20 вулиць Інгулецького та Центрально-Міського районів. Також відкачали воду з домоволодінь криворіжців, а це більше 130 підтоплених будинків та дач. Відкачали понад 4500 м3 води. За завданням начальника Військової адміністрації О.Вілкула для зручності людей, чиї будинки постраждали, працівники соціальних служб виїжджали безпосередньо в райони, де відбулися затоплення. Вони допомагали постраждалим оформляти заявки на допомогу з міського бюджету та оформляти повідомлення про пошкоджене майно через застосунок «Дія» для отримання державної допомоги.
КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу».