Кривий Ріг допомагає інтегруватися молодим переселенцям, які постраждали від російської агресії
До Міжнародного дня молоді Військова адміністрація Кривого Рогу спільно з міжнародним благодійним фондом Stabilization Support Services провели круглий стіл щодо інтеграції молодих переселенців у життя громади міста. Під час неформального спілкування експерти та молодь, яка приїхала до нашого міста з Донецької, Харківської та інших областей зазначили високий рівень підтримки, яка надається в Кривому Розі для переселенців, які вимушено покинули свої домівки через російську агресію.
Заступник міського голови Сергій Мілютін відзначив: «Я хочу, щоб ви на секунду завмерли. Чуєте? Це тиша... Жодних вибухів бомб, пострілів, криків про допомогу від поранених. Про таку тишу мріяли десятки тисяч дітей та молоді на лінії зіткнення, яких ми в Кривому Розі прийняли. І цю тишу вони отримали у нас. Тому, Військова адміністрація Кривого Рогу на чолі з Олександром Вілкулом буде робити все можливе для того, щоб захистити криворіжців, і «нових криворіжців», які до нас приїхали. До того ж ми будемо надавати допомогу та освіту, для того, щоб перетворити ці сльози, які є у молоді, що приїхала до нас, на можливість розвитку не тільки себе, як молоді, а й можливість розвитку нашого рідного Кривого Рогу».
Під час круглого столу окремо обговорили багато питань, які турбують молодь, в тому числі, внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Це і особливості вступної кампанії 2022, яка у цьому році триває у незвичних умовах воєнного стану, і можливості працевлаштування молоді, яка вже отримала професію, доступ до якісних соціальних послуг, які надаються у місті тощо.
Артем Шапарь, заступник директора КННІ Донецького Державного університету внутрішніх справ України сказав: «Ми дуже вдячні місцевій владі Кривого Рогу за підтримку нашого навчального закладу. З початком війни, завдяки цій підтримці ми провели евакуацію навчального закладу з міста Маріуполь до Кривого Рогу, ми перевезли студентів, викладачів та обладнання. Всіх евакуйованих людей було розселено та надано максимум допомоги. Ми дуже вдячні за таку співпрацю та допомогу. Спільно ми переможемо!»
Від початку повномасштабної агресії росії проти України місто прийняло вже понад 70 тис ВПО з 15 областей, з них близько 25% людей з Донецької області, серед яких дуже багато маріупольців. За підтримки начальника Військової адміністрації міста Олександра Вілкула у місті було відкрито Центр підтримки для вимушено переміщених осіб «ЯМаріуполь».
Керівник Центру підтримки переселенців «ЯМаріуполь» Володимир Курський сказав: «Ми дуже вдячні за підтримку у відкритті нашого Центру начальнику Військової адміністрації міста Олександру Юрійовичу Вілкулу та команді Криворізької міської ради. Це суттєва допомога для нас. У планах – відкриття молодіжного центру. Також вже багато переселенців з Маріуполя працевлаштовані на підприємства Кривого Рогу, специфіка роботи наших міст дуже подібна».
Під час круглого столу переселенець з Волновахи (Донецької області) Євгеній Клєвцов сказав: «Я переселенець з 2015 року, проживаю у Кривому Розі та працюю викладачем у ДНУЄТ ім. М. Туган-Барановського. Коли я приїхав до вашого міста, я дуже швидко облаштувався, оскільки на той час в Кривому Розі вже існували Програми підтримки для переселенців. Сьогодні я почув дуже важливу інформацію, якою можу поділитися зі своїми знайомими. Я є представником міжнародної організації Stabilization Support Services. Наш фонд допомагає інтегруватися молоді, зокрема ВПО, у соціальному житті міста. Питання інтеграції молоді у соціальному житті дуже важливо, оскільки кількість ВПО з-поміж молоді збільшилася».
КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»