Більшість біженців проїжджають через Кривий Ріг та прямують далі на Захід України та закордон
В. о. міського голови Юрій Вілкул провів робочу нараду щодо системи роботи з вимушено переміщеними особами, які покинули свої домівки через війну У Кривому Розі створено систему прийому, реєстрації та підтримки біженців. За завданням міськвиконкому та військової адміністрації міста ця система працює з перших днів війни.
У Кривому Розі створено систему прийому, реєстрації та підтримки біженців. За завданням міськвиконкому та військової адміністрації міста ця система працює з перших днів війни.
«Більшість біженців проїжджають через Кривий Ріг та прямують далі на Захід України та закордон. Через наше місто вже проїхало понад 100 тисяч тимчасово переміщених осіб. Я вдячна міській владі Кривого Рогу за те що було оперативно організовано роботу і ми маємо можливість надавати людям якісну допомогу. В більшості, це стосується можливості надати людям переночувати, надати їм продукти, медикаменти та засоби гігієни, які вони беруть з собою в подальшу дорогу», – сказала Лариса Сидоренко, член громадської організації «Егіда Центр», яка безпосередньо займається питанням біженців у Кривому Розі.
У «Народному домі» (вул. Криворіжсталі, 52) організовано прийом біженців. Створено медкабінет, Кімнату матері та дитини, можливість тимчасового перебування, працює кабінет психолога. Спеціалістами відповідних управлінь міста проводиться реєстрація біженців. Для підтримки біженців місто, міжнародні фонди та волонтери передають одяг, продукти харчування та засоби гігієни.
Для забезпечення транзиту біженців через Кривий Ріг в інші міста на залізничному вокзалі також створено Кімнату матері та дитини, медичний кабінет, організовано логістику посадки, можна безкоштовно отримати гарячі напої та їжу.
Також у місті у зв'язку з небезпекою через агресію Росії було проведено евакуацію в північні райони Кривого Рогу мешканців з мікрорайонів, які знаходяться біля військових частин, та з південної частини міста, яка є найбільш небезпечною. Для переміщення людей військова адміністрація Кривого Рогу надала транспорт, за кожним мікрорайоном було закріплено відповідальних від органів влади.
Також до Кривого Рогу були переміщенні жителі з селищ Криворізького району Дніпропетровської області та з Херсонщини, де проходили бойові дії.
Родинам з дітьми та особам з інвалідністю надавались місця в гуртожитках, іншим – в садочках та школах.
«Чужої біди не буває. Міська влада Кривого Рогу надає допомогу людям, які вимушено покинули свої домівки через війну. На це працюють всі необхідні служби, виділяються кошти з міського бюджету. Я вдячний всім криворіжцям та організаціям, які долучились до цієї справи – допомагати біженцям. Ми показали що в Кривому Розі живуть люди з великим серцем», – сказав в. о. міського голови Юрій Вілкул.