Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  «Необхідно разом продовжувати вимагати від Києва скасування методики №315 та встановлення ціни на газ для підприємців на рівні цін для населення», – підприємці Кривого Рогу

  28 Січня 2022, 16:32 Поділитися ОФІЦІЙНО

  28 січня відбулося засідання робочої групи, створеної за розпорядженням в. о. міського голови Ю. Г. Вілкула після того, як депутати міськради підтримали низку петицій від підприємців. Вони обурені платіжками за тепло, що підвищилися в кілька разів через те, що Кабмін з 2021 року встановив для них ціну на газ на рівні ринкової та запровадив методику №315 з підвищуючими коефіцієнтами в 1,5 разів.

  «Необхідно разом продовжувати вимагати від Києва скасування методики №315 та встановлення ціни на газ для підприємців на рівні цін для населення», – підприємці Кривого Рогу

  Під час засідань робочої групи, в яку увійшли автори петицій, підприємці міста, представники теплопостачальних організацій та управлінь виконкому, було зроблено акцент на тому, що ключовими моментами, які призвели до різкого зростання тарифів на тепло для ФОП, є два аспекти: введення в дію методики №315 та встановлення ринкової ціни на газ.

  Ще у вересні 2021 року міськрада Кривого Рогу зверталася до керівництва «Нафтогазу», Кабінету Міністрів України та профільних відомств із вимогами встановити для споживачів міста цін на газ на рівні собівартості українського видобутку – 3500 грн. Проте, досі жодної відповіді на це звернення не було отримано.

  Також 14 січня за підсумками розгляду петиції, підтриманої депутатами міськради, було підтримано (за винятком представників депутатських фракцій «Слуги народу» та «Сила людей») та направлено звернення до Кабміну та керівництва «Нафтогаз» з вимогою встановити ціну на газ для підприємців на рівні цін для населення, а також скасувати методику 315. Крім цього, дозволити переглянути Закон України про житлово-комунальне господарство та передбачити можливість індивідуального відключення підприємців від централізованого опалення.

  Однак, від центральних органів влади на всі ці вимоги також не було отримано відповіді.

  26 січня 2022 року, на сесії міської ради депутати міської ради підтримали ряд чергових петицій від підприємців міста, зокрема в тому, що монобільшість депутатів Верховної Ради, зокрема Ю.Корявченков, В.Захарченко та О.Криворучкіна повинні винести на найближчій сесії на засідання Верховної Ради законопроєкт про компенсацію відшкодування витрат підприємцям, які вони понесли та понесуть і надалі у зв'язку зі зростанням цін та тепло. І на це звернення відповіді поки так і не надійшло.

  На засіданні робочої групи також йшлося про те, що саме 90% від вартості тарифу на опалення для підприємців – це ціна на газ.

  За результатами роботи робочої групи було прийнято рішення, що всі вимоги підприємців ще раз будуть опрацьовані спеціалістами міської ради, які допоможуть оформити ці вимоги та направити їх ще раз до відповідних міністерств та відомств. Оскільки вирішення цих питань лежить виключно в компетенції державних органів влади.

  Заступник міського голови, О.Катриченко, зазначив:

  «На засіданні робочої групи по петиціям від підприємців міста виникли вимоги, які стосуються одного питання – нарахування за тепло, яке отримують підприємці нашого міста. Зрозуміло, що проблема виникла після того, коли категорію підприємців прирівняли до великого бізнесу, та встановили ціну на газ, яку фактично дрібний бізнес ФОП в сьогоднішніх реаліях не мають можливості потягнути. На засіданні було розглянуто два ключових питання: це підняття «Нафтогазом» вартості газу для приватних підприємців – з січня цього року вона склала 38 тис грн. за 1000 кубів, та прийняття методики 315, яку впровадило Міністерство комунального розвитку. На жодне з цих питань виконком міської ради вплинути фактично не може, і ті звернення, які направлялись міською радою у вересні, стосовно того, щоб не дозволяти підвищення вартості ціни газу для всіх категорій споживачів і використовувати для теплопостачальних підприємств міста газ українського видобутку, на жаль, не знайшли відповіді й донині. Ми підтримуємо всі позиції, які сьогодні висловлюють суб’єкти підприємництва, для того, щоб знизити все це навантаження».

   

  Теги
  • #офіційно
  • #фоп