Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  Ю. Вілкул: «Розроблений нами бюджет міста на 2022 рік – це повне збереження всіх соціальних програм підтримки криворожан та перспективний розвиток міста навіть за умов вкрай складної економічної ситуації»

  24 Листопада 2021, 14:00 Поділитися ОФІЦІЙНО

  Соціальний захист криворіжців – наша принципова позиція і будемо її відстоювати в інтересах мешканців міста, навіть незважаючи на тиск, що чиниться, – підкреслив в. о. міського голови Юрій Вілкул.

  Ю

  На сесії депутати більшості фракцій міськради ухвалили поданий мерією бюджет міста на 2022 рік. Незважаючи на те, що депутати фракції «Слуга народу» не підтримують безкоштовний проїзд та соціальні програми виплат для криворіжців, і проголосували проти питання купівлі для міста нових трамваїв, загалом вони також проголосували за бюджет.

  У бюджеті-2022 збережено усі соціальні програми для мешканців міста, програма безкоштовного проїзду у міському комунальному транспорті, допомога з оплати послуг ЖКГ, безкоштовне харчування для школярів 1-4 класів, виплати чорнобильцям, афганцям, ветеранам, учасникам АТО, безкоштовні медичні програми для криворожан . Також закладено кошти на перспективні програми – реконструкцію мікрорайонів, доріг та проспектів, модернізацію лікарень.

  Пріоритет ухваленого бюджету – соціальний захист криворіжців. На соціальні статті передбачено понад половину видатків – 57%.

  • Повністю збережено програму безкоштовного проїзду в міському комунальному транспорті по «Карті криворіжця». Безкоштовний проїзд буде, незважаючи на те, що раніше надіслані з Києва перевіряючі держаудитслужби наполягають, що це «порушення», а ціна проїзду має становити повну собівартість – 14 грн.

  • Повністю збережено Програму за допомогою криворіжців у частковій компенсації з оплати послуг ЖКГ, раніше за програмою Вілкула-Павлова збільшена вдвічі. Передбачено, що допомогу упродовж наступного року отримають понад 146 тисяч домогосподарств Кривого Рогу.

  • Повністю збережено програму безкоштовного харчування школярів 1-4 класів та пільгових категорій. Більш того, її розмір збільшено на 40 млн. грн. для забезпечення якісного харчування школярів в умовах зростання цін на продукти. А в дитячих садках батьки оплачуватимуть лише 50% вартості харчування дітей. Ці програми будуть продовжені, хоча ревізори з Києва наполягають, що безкоштовне харчування дітей-сиріт та дітей інших пільгових категорій у дитячих садках – «невиправдане витрачання» міста.

  • Повністю збережено та розширено міські програми «Здоров'я нації» та «Стоп-інфаркт». Це безкоштовні для криворіжців операції з шунтування, встановлення кардіостимуляторів, допомога у забезпеченні медикаментами пільговиків, хворих на цукровий діабет, онкозахворювання, безкоштовні офтальмологічні обстеження та інше. Загалом витрати на медицину збільшено майже вдвічі – на 234 млн грн і становитимуть 544,2 млн грн.

  • Повністю зберігається міська програма підтримки учасників АТО – як пільги при оплаті послуг ЖКГ, так і щомісячні та одноразові виплати – до 5000 грн.

  • Повністю зберігається та розширюється програма допомоги сім'ям, які виховують дітей з інвалідністю – вони отримають по 10 000 грн з міського бюджету.

  Також виплати з міського бюджету – до 5000 грн. отримають афганці, чорнобильці, ветерани. Загалом витрати на Комплексні соціальні програми збільшено майже на 100 млн грн – до 494 млн грн, передбачено 50 різних видів матеріальної допомоги, пільг та компенсацій.

  Важливою складовою міського бюджету буде збереження та підтримка ДЮСШ, де займаються спортом юні криворіжці, палаців та інших закладів культури. Усі вони продовжать роботу, а працівники отримуватимуть зарплату з міського бюджету, хоча ці витрати київськими перевіряльниками ставлять у провину як «злочин». На думку перевіряльників, вони мали бути на самоокупності, тобто підвищити ціни для криворіжців у кілька разів, або повинні закритися.

  Юрій Вілкул наголосив, що незважаючи на значні соціальні витрати, бюджет міста на 2022 рік, безумовно, можна назвати і бюджетом перспективного розвитку Кривого Рогу. Зокрема:

  • буде проведено комплексну реконструкцію мікрорайонів Індустріальний та Вечірній, закінчено 2-й етап реконструкції мкрн 4-Зарічний;

  • комплексна реконструкція пр. Гагаріна та проектні роботи з реконструкції пр. Металургів та Дніпровського шосе;

  • в 2 рази збільшено кошти на ремонт доріг – як основних, так і внутрішньоквартальних у всіх районах міста;

  • розвиток міського комунального транспорту – купівля 15 нових трамваїв, у 3 рази збільшено кошти на ремонт колій;

  • капремонт корпусів та відділень, термомодернізація будівель лікарень, оснащення обладнанням – зокрема лікарні №8 (приєдналася до лікарні №16), лікарні №3, інфекційної лікарні, лікарні №17;

  • реконструкція котелень у співпраці з Європейським інвестиційним банком – зокрема покращення теплопостачання мешканців Саксаганського, Металургійного та Довгинцівського районів;

  • термомодернізація 36 шкіл та дитячих садків міста;

  •  в 10 разів збільшено витрати на термомодернізацію житлових будинків – це майже 140 проектів. Також у 1,5 раза буде збільшено програму допомоги ОСББ;

  • продовжиться програма допомоги мешканцям багатоповерхівок з оновлення ліфтів – 100 одиниць.

  Крім цього, продовжуватимуться програми з модернізації зовнішнього освітлення, благоустрою парків та скверів міста, створення комфортного міського середовища.

  Прийняття бюджету у листопаді, а не у грудні місяці дозволить заздалегідь пройти всі необхідні конкурсні та тендерні процедури та розпочати виконання програм та проектів вже з самого початку 2022 року.

  Юрій Вілкул наголосив: «Місто взяло на себе безпрецедентне навантаження, щоб людям не були підвищені тарифи на опалення, а лікарні та школи були з теплом – це втрати в 1,2 млрд грн, також вилучення з міського до державного бюджету становитиме 461,5 млн. грн, тобто у сумі мінус 1 мільярд 661 мільйон гривень. Ці гроші також могли бути спрямовані на ремонт лікарень, шкіл, доріг, котелень. Але навіть у цих найскладніших умовах ми зробили все, щоб забезпечити соціальний захист криворожан та сталий розвиток нашого рідного міста».

   

  Теги
  • #сесія
  • #бюджет