Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  О. Вілкул: «Розпочато будівництво нового дитячого садка у с. Горького в Тернах - батькам і малюкам має бути зручно і у віддалених районах»

  10 Листопада 2021, 18:09 Поділитися ОФІЦІЙНО

  У Тернівському районі в селищі Горького будують новий дитячий садочок. Це буде нова окрема будівля на дві групи поряд з гімназією №38 - це зручно і для батьків, і для дітей. Провів робочу нараду на об'єкті та поспілкувався із будівельниками та мешканцями селища голова Громадської ради міста – Олександр Вілкул.

  О

  «У Кривому Розі працює 150 дитячих садків. За останні роки створено 4 нових НВК, відкрито 2 нових дитячих садка, 95 груп в діючих дитячих садках – це додатково 2000 місць для дітей. А всього в криворізькі садочки сьогодні ходить більше 20 000 дітей. Я розумію, що можуть бути ситуації, коли батьки хочуть, щоб дитина пішла саме в певний садок, а в цьому садку в даний момент немає місць, але є поряд в іншому. В цілому, в місті проблеми з місцями в дитячих садках немає.

  Але, ми почали будівництво нового дитячого садка в дуже віддаленому селищі Горького. Тому що тут теж живуть молоді батьки, тут діти і їм теж повинно бути зручно. Вже виритий котлован, роботи йдуть повним ходом, наступного літа будівництво буде закінчено. Буде 85 років школі, на території якої будуємо дитсадок, у ній вже зробили дах, замінили вікна, буде проведена термомодернізація будівлі. І буде новий дитячий садок – тобто буде справжнє свято на селищі Горького», – зазначив Олександр Вілкул.

  Представник підрядної організації Олексій Риковцев доповів: «У цьому місяці будуть завершені всі земляні роботи та змонтований фундамент будівлі. Загальна  площа дитячого садка  800 м2.  Планується також установка  двох  павільйонів, спортивного майданчику та  буде проведений  благоустрій  прилеглої території.  Всі роботи виконуються  за графіком, без відставання».

  Директор гімназії №38 Тетяна Багоцька сказала: «Сучасний дитячий садочок це просто здорово, особливо в сьогоднішній час – на   нього  дуже чекають   мешканці!».  

  Створена у Кривому Розі мережа дошкільних закладів на 100% забезпечує потребу у дошкільній освіті – міська влада забезпечує роботу 150 закладів дошкільної освіти, 8 закладів загальної середньої освіти із дошкільними підрозділами та 2 навчально-реабілітаційних центра. Чітко відпрацьований механізм: батьки записуються в електронну чергу і мають можливість влаштувати свого малюка до дитячого садка, розташованого неподалік від їхнього будинку.

  У 2021 році, в порівнянні з минулим роком, видатки з міського бюджету на дошкільну освіту збільшено більш ніж на 200 млн грн. Зокрема, із виділених коштів (3,3 млрд грн) на розвиток освіти, 33% це – видатки на дошкільну освіту. Наразі, продовжуються або завершуються поточні ремонти покрівлі, заміни вікон, приміщень харчоблоків, системи опалення у 27 дошкільних закладах. Реалізується проєкт з енергомодернізації у співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку. Було визначено 36 закладів освіти, будуть проведені роботи з утеплення стін, заміни вікон та дверей, встановлені індивідуальні теплові пункти. Проєкт проводиться у два етапи. Вже розпочато укладання договорів для проведення ремонтних робіт у 2021 році у семи закладах освіти, з яких два дошкільні – дитячі садки № 6 та 231. Крім того, у партнерстві з Українським фондом соціальних інвестицій заплановано проведення утеплення фасаду, заміни вікон у дитячих садках №231 та 255.

  Також, міська влада зберегла допомогу батькам в оплаті харчування в дитячих садках - 50% вартості оплачується з міського бюджету.

  Теги
  • #садок
  • #будівництво