Спочатку був дрон, далі почалися КАБи: історія нацгвардійця Вектора, який боронив спочатку Кривий Ріг, а потім був у інших гарячих точках
Нацгвардієць Вектор родом з Миколаївщини. До призову працював на сільгосптехніці у рідному селі. Став строковиком у 2021 році. Мріяв надалі бути рятувальником. Після закінчення БВП служив у патрульному батальйоні, який забезпечував порядок. З початком повномасштабної війни чоловікові випала задача працювати на одному з блокпостів у Кривому Розі. Потім – охороняти один з об’єктів критичної інфраструктури міста. Історію воїна 21 окремої бригади розповіли у в/ч 3011 НГУ.
У 2023 році Вектор підписав контракт і вирушив на ротацію до Херсонщини. Там знову блокпост. У перший день дрон окупантів зробив скид. Пізніше почали сипати КАБами. Рашисти рівняли все навкруги з землею. З кінця травня цього року гвардієць був вже на Харківщині. У лавах інженерного підрозділу готував позиції неподалік населеного пункту Липці.
«Ми заїхали на місце глибоко вночі. Перевірили рації - зв’язку не було. Тому вирішили піти на позиції та спробувати налагодити зв’язок. Ліс там замінований, але сапери залишили стежку, якою можна було проходити. Коли ми прийшли я встановив антену, почала ловити рація і майже одразу почався обстріл. Крили з АГС-у, мінометів, 120-к і «Васильків», - згадує Вектор.
Вектор пробув з побратимами на позиції до самого вечора. Щойно вони вийшли з лісу, почався новий обстріл.
«На дорозі перед нами був підбитий пікап. Коли ми тільки до нього підійшли, метрах в десяти від мене прилетіла 120-та міна і осколок залетів у ногу. Хлопці надали мені медичну допомогу, довелося накласти два турнікети, бо кров все одно сочилася, пробивалася. Потім взяли під руки та потягли до найближчого укриття. Добігли до бліндажа, він був не закопаний, накритий дошками, і там чекали, щоб нас не побачили дрони. Зв’язку не було», - додав воїн.
Через кілька годин оборонців змогли евакуювати. У Вектора були уламкові поранення та перелам кістки стегна. Нині захисник продовжує лікуватися. Його роботу відзначили нагрудним знаком «За доблесну службу».
Нагадаємо, раніше ми давали історію нацгвардійця «Ізюма» з Кривого Рогу, який пробув на позиціях під Часовим Яром 51 день. https://one.kr.ua/news/55541