Ризик онкології, отруєння, проблем з диханням: криворіжцям нагадали про заборону спалювання опалого листя і існуючу відповідальність
В Україні осінь асоціюється не лише з красою навкруги. А й із своєрідним «парфюмом» у вигляді опалого листя, яке спалюється «хазяйновитими громадянами». Управління екології виконкому КМР нагадало про шкоду, яку палії приносять собі та всім навкруги.
Через спалювання листя у повітря потрапляють важкі метали, канцерогени, бензопірен, чадний газ, діоксини та пил. Бензопірен здатен провокувати онкологію. Через чадний газ блокується постачання кисню до клітин. Тому виникає отруєння із наслідками у вигляді болю в голові, запаморочення, пришвидшеного биття серця, ускладненого дихання. Згоріла тонна рослинних залишків вивільняє близько 9 кг мікрочастинок диму. Це може коштувати хронічних хвороб дихальної системи. Крім зазначеного, такі підпали призводять до пожеж у екосистемах. Вогонь нищить гнізда птахів, забирає життя тварин, що живуть на поверхні ґрунту.
«Спалюючи опале листя та залишки сухої рослинності мешканці порушують Конституцію та Закони України, що несуть за собою адміністративну та кримінальну відповідальність (від накладання штрафу до позбавлення волі з конфіскацією майна). Прекрасними способами позбутися опалого листя та залишків сухої рослинності є компостування та мульчування. Такі прості альтернативи ‒ це можливість припинити згубний вплив від спалювання для здоров’я людей та довкілля. А ще – підтримати на локальному рівні якісні властивості ґрунту, за що ви ще й отримаєте приємний бонус у вигляді врожаю», - зазначили в Управлінні екології.
До слова, більше про відповідальність за паління листя, а також корисні телефони, куди можна звернутися з цього приводу, дивіться на інфографіці нижче.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україні шириться небезпечний тренд серед дітей.