ШІ, «перевернутий клас» та «Убер-школа: в Україні запустили Екосистему для надолуження освітніх втрат
Через COVID–19 та війну багато українських школярів зіткнулися з проблемами в навчанні. Щоб допомогти їм надолужити згаяне, в Україні створили спеціальну онлайн-платформу. Про це повідомила пресслужба МОН.
Платформа використовує штучний інтелект, щоб визначити, які саме теми кожному учню потрібно повторити. Перед початком роботи дитина проходить онлайн-тестування, яке визначає її рівень знань. Після цього платформа пропонує індивідуальний навчальний план, який акцентує на тих темах, у яких продемонстровані слабші результати.
«Наша команда розробила Екосистему надолуження освітніх втрат, яка дасть змогу українським школам широко застосовувати інноваційний формат «перевернутого класу», використовуючи такі інструменти, як штучний інтелект, інтерактивні кейсові уроки та «Убер-Школу», що докорінно змінює процес навчання. Наразі ми використовуємо цю систему саме для надолуження освітніх втрат, оскільки це є актуальною проблемою як для системи освіти, так і для учнів, які вимушено пропустили багато навчального матеріалу», – розповіла виконавча директорка Асоціації інноваційної та цифрової освіти Марія Богуслав.
У форматі навчання в «перевернутому класі» учні самостійно осягають матеріали. Якщо ж виникають труднощі, вони завжди можуть звернутися до вчителя, який пояснить складну тему та відповість на проблемні питання.
А якщо немає можливості забезпечити очні заняття, то Екосистема надає можливість оперативно поставити питання вчителю онлайн, у спеціальному модулі – «Убер-Школа». Завдяки цьому на порталі можна миттєво запросити допомогу вчителя дистанційно, без використання сторонніх сервісів.
Екосистему нині застосовують у 16 Цифрових освітніх центрах (Digital Learning Centres / DLC), у Херсонській, Миколаївській та Одеській областях. Згодом її можуть поширити в інших школах України, особливо там, де навчання офлайн є неможливим через безпекові умови.
Нині ж вона безкоштовна та доступна всім українським 9–11-класникам, на території України, та тим хто перебуває за кордоном.
За посиланням можна ознайомитися з тим, як користуватися екосистемою.
Нагадаємо, що в Україні суттєво зменшилася кількість першокласників, про ситуацію на Дніпропетровщині читайте тут.
За посиланням можна ознайомитися з тим, як користуватися екосистемою. Нагадаємо, що в Україні суттєво зменшилася кількість першокласників, про ситуацію на Дніпропетровщині читайте тут.