Під ударом і гривні, і валюта: в Україні зросла кількість підроблених грошей
Національний банк України повідомив про значне зростання кількості підроблених банкнот в обігу. Зловмисники все активніше намагаються ввести в обіг фальшиві гривні та долари. Про це повідомив Мінфін.
За підсумками першої половини року на 1 млн шт. справжніх банкнот припадало 3,4 підробки. Їх кількість зросла на 62% у порівнянні з минулим роком. Тоді «мальованих» купюр було – 2,1.
Експерти пов'язують це з кількома факторами:
- адаптація зловмисників до воєнного стану: фальшивомонетники знаходять нові способи обійти систему безпеки;
- збільшення готівкового обігу: в умовах нестабільності люди частіше користуються готівкою, а це створює більше можливостей для шахраїв.
«У квітні-травні цього року Національний банк спостерігав короткострокове зростання активності фальшивомонетників, що пояснюється певною адаптацією до реалій воєнного стану та бажанням зловмисників перевірити ефективність протидії таким випадкам», – пояснили в Нацбанку.
Водночас, там називають такий приріст помірним і наголошують, що перед початком повномасштабного вторгнення цей показник був помітно вищим – 7,1 фальшивок на 1 млн справжніх грошей.
Окрім фальшивих гривень високі шанси нарватися і на несправжні долари, євро шахраї «люблять» менше. За цей рік з обігу вилучили 1 200 підробок. тоді як у минулому й позаминулому роках – було 600-700 штук на рік.
Найчастіше зловмисники підробляли банкноти номіналом 100 американських доларів, 90% фальшивок гривневої готівки припало на два номінали старих випусків - 500 гривень зразка 2006 року та 200 грн – 2007-го.
Нацбанк активно працює, аби захистити громадян від фальшивок:
- навчає персонал: працівники банків, магазинів та інших організацій проходять спеціальні тренінги з виявлення підробок.
- поступово вилучає з обігу старі зразки банкнот, чим ускладнює роботу фальшивомонетників.
- співпрацює з іншими установами, зокрема з поліцією для виявлення та затримання зловмисників та з виробниками банківського обладнання, налаштовують датчики автоматизованого обладнання для оброблення банкнот.
Нагадаємо, що в Україні можуть зникнути «копійки».
Експерти пов'язують це з кількома факторами:
- збільшення готівкового обігу: в умовах нестабільності люди частіше користуються готівкою, а це створює більше можливостей для шахраїв. «У квітні-травні цього року Національний банк спостерігав короткострокове зростання активності фальшивомонетників, що пояснюється певною адаптацією до реалій воєнного стану та бажанням зловмисників перевірити ефективність протидії таким випадкам», – пояснили в Нацбанку. Водночас, там називають такий приріст помірним і наголошують, що перед початком повномасштабного вторгнення цей показник був помітно вищим – 7,1 фальшивок на 1 млн справжніх грошей. Окрім фальшивих гривень високі шанси нарватися і на несправжні долари, євро шахраї «люблять» менше. За цей рік з обігу вилучили 1 200 підробок. тоді як у минулому й позаминулому роках – було 600-700 штук на рік. Найчастіше зловмисники підробляли банкноти номіналом 100 американських доларів, 90% фальшивок гривневої готівки припало на два номінали старих випусків - 500 гривень зразка 2006 року та 200 грн – 2007-го. Нацбанк активно працює, аби захистити громадян від фальшивок: - навчає персонал: працівники банків, магазинів та інших організацій проходять спеціальні тренінги з виявлення підробок.
- поступово вилучає з обігу старі зразки банкнот, чим ускладнює роботу фальшивомонетників.
- співпрацює з іншими установами, зокрема з поліцією для виявлення та затримання зловмисників та з виробниками банківського обладнання, налаштовують датчики автоматизованого обладнання для оброблення банкнот. Нагадаємо, що в Україні можуть зникнути «копійки».