Безцінні історії війни, засновані на реальних подіях: у Кривому Розі презентували книгу «Я (не) знаю, як про це писати. Збірка оповідань та есеїв»
У Кривому Розі пройшла презентація книги «Я (не) знаю, як про це писати. Збірка оповідань та есеїв». Це доробок, у якому акумульовані тексти учасниць онлайн-курсу «Терапевтичне письмо», який започаткувала письменниця Ірена Карпа.
Для авторок написання мало стати інструментом допомоги. Проте, в цих творах також закарбовані події і пережиті історії повномасштабного вторгнення. Вони цінні, адже кожна ситуація, до якої ми не добираємо слів, приречена на забуття. Причетні до створення книги – непрофесійні письменниці. Вони ділилися цікавими, щирими та щемкими сторітелами, які несуть у собі дух дому, втрати, пошуків шляхів до відновлення. Презентація книги пройшла до Кривого Рогу у кількох українських містах, та навіть за кордоном.
«Ці історії – або наш власний досвід, або досвід чийсь, за яким ми спостерігали. Або це переосмислення війни. Здебільшого, всі авторки, які сьогодні на презентації, писали про себе. Ми розповідаємо про книгу, зачитаємо оповідання, як ми їх писали, про що вони. І потім – благодійний аукціон. Ми привезли маленькі лоти. Зібрані кошти підуть на гранатомети для 71-ої єгерської бригади. Якщо не сподобалися лоти, можна просто задонатити гроші по QR-коду. Серед цих учасників розіграш - один примірник з нашими автографами», - говорить Галина Чепурко криворіжанка, одна із співавторок.
У книзі є історії про вишневе варення, стіни дитинства, 24.02, вибір, свідків нової епохи, рішення, відчуття дому, подруг, свою правду кожного, київський дзен, вареники, війну, вендету, темряву, незаплановану зустріч, повернення… І не лише.
«Наприкінці цієї книжки я вирішила залишити кілька чистих сторінок. Вони – для вас. Можете написати там кілька ідей для вашого оповідання, нотатки про думки або події – як на сторінках щоденника, або й початок вашого роману. А тоді в одному з тих красивих блокнотів, які ви колись купили для чогось важливого і особливого, - пишіть ще. Скільки вам захочеться. Бо хто, як не ви, є головним героєм вашого життя?», - питається письменниця, кураторка збірки та курсів терапевтичного і креативного письма Ірена Карпа у передмові.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що відкрилася виставка «Серпневі вогники Кривбасу».