Нові виклики перед дітьми та освітянами: МОН планує скасувати дистанційне навчання для дітей-переселенців
У пошуках безпеки багатьом українцям довелося шукати нового життя в більш віддалених від фронту містах. Дорослі були змушені шукати нову роботу, а діти мали можливість навчатися дистанційно та не переживати ще більше стресу через зміну школи. Нині цю можливість збираються відмінити. Про це оголосило Міністерство освіти та науки України.
Відтак, діти будуть змушені перейти на очне або змішане навчання за місцем фактичного проживання. А вчителі шкіл, що були переміщені та в дистанційному форматі навчали дітей, зокрема і на ТОТ – будуть звільнені. За підрахунками правозахисників – це близько 10 тисяч фахівців.
Дітям, що досі не на контрольованій Україною території, але бажають отримувати нашу освіту, пропонують індивідуальну форму навчання. Проте, вона не передбачає регулярного проведення занять. Учні повинні будуть самостійно опановувати шкільну програму, а потім проходити оцінювання.
Прихильники ідеї скасування дистанційки аргументують це тим, що очне навчання дає кращі знання та навички та допоможе інтегрувати дітей в нове середовище.
Ті, хто план не підтримують – відчувають стурбованість безпековою ситуацією в деяких регіонах та занепокоєння, що не всі діти отримають доступ до якісної освіти за місцем фактичного проживання.
Остаточне рішення прийматимуть дещо пізніше, після ретельного вивчення всіх поглядів на проблему та з урахуванням думки всіх зацікавлених сторін.
Нагадаємо, що нещодавно нові криворіжці отримали гуманітарну допомогу.
Ті, хто план не підтримують – відчувають стурбованість безпековою ситуацією в деяких регіонах та занепокоєння, що не всі діти отримають доступ до якісної освіти за місцем фактичного проживання. Остаточне рішення прийматимуть дещо пізніше, після ретельного вивчення всіх поглядів на проблему та з урахуванням думки всіх зацікавлених сторін. Нагадаємо, що нещодавно нові криворіжці отримали гуманітарну допомогу.