Каракурти, тарантули та інші небезпечні павуки оселилися на Дніпропетровщині
Через потепління клімату у нашому регіоні почали відзначати появу отруйних павуків. А минуло річ до медустанови навіть звернулася жінка, яку вкусив один такий. Як розрізнити та вберегтися від небезпечних членистоногих повідомили фахівці Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ.
Найчастіше отруйні павуки живуть у норах чи гніздах в землі, під камінням, на городах та присадибних ділянках. До прикладу, каракурти, тарантули, сак – їх рідко можна зустріти в наших домівках, але легко відрізнити за зовнішнім виглядом.
Каракурт або «чорна вдова» - павук чорного кольору, а самиці під час шлюбного сезону можуть мати на тілі червоні плями, які потім зникають. Саме її покуси небезпечні для людини, особливо з червня до першої половини вересня, у період міграції.
Отрута каракурта у декілька разів більша ніж у тарантула, вона викликає сильний біль, судоми, тремтіння всього тіла, різке підвищення температури тіла, порушення роботи дихальної системи, біль у м’язах.
Тарантул є найбільшим павуком в Україні. Може досягати до 37 мм, верхня частина його тіла темно-бурого кольору, нижня – чорна. Самиці стають агресивними, коли відкладають яйця та носять маленьких павучат на собі. Але якщо їх не займати, то і нападати вони не будуть.
Павук Сак з'явився в нашій області кілька років тому. Їх приваблює запах бензину, тож вони часто роблять своє мешкання під паливною системою автомобіля, в гаражі та інш. Через свої особливість часто мандрують в різні країни. Їх гнізда легко розпізнати по трубкоподібній формі. Нині павуки більш поширені на півдні країни. Вони маленькі, до 10 мм, але дуже отруйні.
Поява в наших широтах ангіоми або павука-зебри (павука-оси) стала індикатором глобального потепління. Раніше вони зустрічалися лише в Криму, а тепер – майже по всій Україні. Їх дуже легко помітити по черевцю, ніби розмальованому чорними та жовтими смужками. Самиці досягають до 7 см, самці – менші та не такі яскраві.
Їх можна зустріти в невеликих рівчаках, присадибних ділянках, городах, кущах малини, смородини, агрусу. На місцях їх покусів відзначаються набряки, нариви, у деяких випадках – некроз тканин, сильні алергічні реакції.
Потужну алергію викликають і покуси рідкісних ерезусів чорних, їх ще називають «павуками-сонечками». Самці мають червоне черевце з чорними крапками, наче у «божої корівки», самиці – повністю чорні.
Аби запобігти покусам необхідно бути уважними при роботі на присадибних ділянках, городах, на відпочинку та пильно оглядати себе й оточуючих.
Отрута цих павуків дуже небезпечна, тож у разі їх покусу необхідно не панікувати, а терміново звертатися до лікарні, і пити багато води.
Нагадаємо, що раніше у Кривому Розі провели благодійну ярмарку тварин.