Операція «мобілізація»: подробиці постанови, яку нещодавно прийняв Уряд
Напередодні вступу в силу закону про посилення мобілізації, ввечері16 травня, уряд прийняв та опублікував постанову «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації», у якій на 80-ти сторінках виклав пояснення про різні способи вручення повісток, деталі щодо направлення на проходження ВЛК та багато іншого.
Зокрема, в документі прописано, що повістки можуть вручати цілодобово - за місцем проживання, за місцем роботи, місцем навчання, у громадських місцях, громадських спорудах, місцях масового скупчення людей, у ТЦК, на блокпостах і пунктах пропуску через кордон.
Їх мають право вручати:
- представники ТЦК у межах адміністративної території, на яку поширюються повноваження відповідного ТЦК,;
- представники місцевих і військових адміністрацій - у межах адмінтериторії, на яку поширюються їхні повноваження;
- представники виконавчих органів влади;
- представники підприємств, організацій, установ - своїм працівникам.
Під час перевірки даних особи згідно з Єдиним реєстром військовозобов’язаних, співробітники ТЦК або поліції можуть здійснювати фото- та відеофіксацію.
При цьому також створюватимуться групи оповіщення. До їх складу входитимуть особи з вищезазначеного переліку, вони видаватимуть повістки під розпис.
Водночас у постанові зазначений, порядок вручення повістки поштою. День, коли особа відмовиться отримати документ, або день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання - вважатиметься датою вручення повістки.
Також Кабмін заборонив військкомам посилати осіб, які добровільно прийшли для уточнення даних до ТЦК, на військово-лікарську комісію відразу. Для проходження медкомісії їм має бути надіслана окрема повістка.
Тих, кого доставили примусово, можуть відразу відправити на ВЛК. Нагадаємо, після проходження ВЛК людині можуть вручити вже повістку на мобілізацію («бойову»), за ухилення від якої вже загрожує кримінальна відповідальність.
Нагадаємо, раніше ми писали, що Міноборони випустило застосунок «Резерв+», який дозволить оновити дані чоловікам та про збільшення штрафу за порушення військового обліку https://one.kr.ua/news/53238
Їх мають право вручати:
- представники ТЦК у межах адміністративної території, на яку поширюються повноваження відповідного ТЦК,;
- представники місцевих і військових адміністрацій - у межах адмінтериторії, на яку поширюються їхні повноваження;
- представники виконавчих органів влади;
- представники підприємств, організацій, установ - своїм працівникам.
Під час перевірки даних особи згідно з Єдиним реєстром військовозобов’язаних, співробітники ТЦК або поліції можуть здійснювати фото- та відеофіксацію. При цьому також створюватимуться групи оповіщення. До їх складу входитимуть особи з вищезазначеного переліку, вони видаватимуть повістки під розпис.
Водночас у постанові зазначений, порядок вручення повістки поштою. День, коли особа відмовиться отримати документ, або день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання - вважатиметься датою вручення повістки. Також Кабмін заборонив військкомам посилати осіб, які добровільно прийшли для уточнення даних до ТЦК, на військово-лікарську комісію відразу. Для проходження медкомісії їм має бути надіслана окрема повістка.
Тих, кого доставили примусово, можуть відразу відправити на ВЛК. Нагадаємо, після проходження ВЛК людині можуть вручити вже повістку на мобілізацію («бойову»), за ухилення від якої вже загрожує кримінальна відповідальність. Нагадаємо, раніше ми писали, що Міноборони випустило застосунок «Резерв+», який дозволить оновити дані чоловікам та про збільшення штрафу за порушення військового обліку https://one.kr.ua/news/53238