109 річниця кривавої трагедії: у Кривому Розі вшанували пам'ять жертв геноциду вірменського народу
24 квітня вже понад століття залишається в історії вірмен трагічною сторінкою. В цей день згадують жертв геноциду, вчиненого Османською імперією та Туреччиною. Коли у 1915 році в одну ніч винищили ціле покоління вірменського народу: жінок та дітей.
Спочатку влада забрала з родин вірменську інтелігенцію, а потім закатувала тих, хто міг будувати майбутнє народу і вести за собою.
«Загинули більш ніж 1,3 мільйона, по деяких свідченнях до 2 млн людей загинуло, коли був геноцид. Людей просто катували, вирізали. Вбивали дітей, жінок, вагітних жінок – просто рубали животи шаблями та діставали дітей. Такі свідчення, це дуже страшно і це скорботно. Ми скорбимо, ми пам'ятаємо і ми збираємося в спілці вірмен України для того, щоб вшанувати пам'ять, і пам’ятати, що ціле покоління було винищено», - озвучила страшні цифри, що відкарбувалася у душі кожного вірменина та вірменки Нуне Волкова, депутатка криворізької міської ради.
Після цих страшних подій більше 3 млн вірмен покинули територію Туреччини: виїхали у Францію, Сирію та Сполучені Штати Америки.
«Тоді багато країн засудили ці жахливі події, але деякі лідери закрили очі на це. І зараз, на жаль, відбуваються такі геноциди. Ми знаємо про голодомор українців у 32-33 роках. Потім, нещодавно, під час війни – Буча, Ірпінь, Маріуполь. Ці жахливі події це теж геноцид. І вірменська влада, спілка вірмен України засуджує це, бо якщо керівники держав не будуть звертати на це увагу, такі жахливі події будуть ще повторюватися», - провів паралелі зі сучасністю Погос Єраносян, керівник вірменської громади Кривого Рогу.
У день 109 річниці геноциду небайдужі вірмени Кривого Рогу віддали шану загиблим та поклали квіти біля меморіалу пам’яті невинних жертв вірменського та українського народів.
Нагадаємо, що у Кривому Розі висадили алею сакур, як данину пам’яті невинним малюкам, яких вбила росія.