Спричинили тисячі смертей та відібрали десять років життя: від початку великої війни в Україні значно зменшився середній показник тривалості життя
За час повномасштабного вторгнення середня тривалість життя українців скоротилася на майже 10 років. У 2020-му середній вік чоловіків становив 66,4 роки, у 2023 – 57,3. У жінок цей показник складав 76,2 роки в 2020-му, а у 2023 – 70,9 Такі дані оприлюднило Мінсоцполітики.
Підвищення рівня передчасної смертності, передовсім чоловіків, пов’язані з роботою в шкідливих і небезпечних для здоров’я і життя умовах, тривале зловживання поганими звичками та недотримання правил здорового способу життя, низьким рівнем добробуту і підвищенням рівня бідності населення, ризиком потрапляння в ДТП, тощо.
Дію цих чинників у багато разів посилила збройна агресія рф. Жорстока і кровопролитна війна спричинила численні смерті військових, цивільних та дітей.
Результатом стало скорочення середнього терміну життя українців майже на десятиліття.
За оцінкою інституту демографії та проблем якості життя НАН України до 2051-го населення нашої держави може зменшитись до 25,2 млн людей. Станом на серпень минулого року чисельність складала 36,3 млн осіб, із яких на підконтрольній Україні території – 31,5 млн.
Нагадаємо, скільки дітей постраждало від дій країни-окупантки, ви можете прочитати у нашому матеріалі.