Магія кнопок і нот від душі: у Кривому Розі пройшов гала-концерт Міжнародного конкурсу баяністів, акордеоністів та ансамблів «Сучасні ритми»
Віртуозне натискання кнопок, звучання, яке не схоже ні з одним іншим. Сьогодні у Кривому Розі відгримів гала-концерт Міжнародного конкурсу баяністів, акордеоністів та ансамблів «Сучасні ритми». Його проводили за ініціативи Музичної школи №4, БФ «Громадська ініціатива мешканців Кривбасу», за підтримки Управління культури виконкому КМР, Металургійної райради та Національної всеукраїнської музичної спілки.
![Магія кнопок і нот від душі: у Кривому Розі пройшов гала-концерт Міжнародного конкурсу баяністів, акордеоністів та ансамблів «Сучасні ритми»](/images/16x9/photo_2024-03-30_22.23.27.jpeg)
«Сучасні ритми» задумувалися для популяризації баянного та акордеонного мистецтва, творів українських та зарубіжних авторів, для виявлення обдарованої молоді, обміну досвідом у володінні музичним інструментом. А ще, конкурс – частина благодійного марафону #ЄднаймосяЗарадиПеремогиКР 2.0.
«Міська влада та Рада оборони робить все можливе, аби діти мали змогу займатися музикою. Ми також підтримуємо проведення конкурсів, в тому числі, міжнародних. Сьогодні один із таких прикладів. 5 європейських країн, 18 регіонів України долучилися до цього конкурсу. Він є одним із символів не тільки культури Криворіжжя та Дніпропетровської області, а й всієї України. Ми пишаємося, будемо все робити і надалі. Тому що культура є однією з важливих складових нашої перемоги», - зауважив заступник міського голови Сергій Мілютін.
Акордеонна зустріч включала в себе ще й виступ квартету баяністів Rizol Quartet Національної філармонії України, майстер-клас його керівника, заслуженого артиста України Олега Шияна. Пан Олег ділиться, що залюбки приїжджає на Дніпропетровщину.
«Для діток, для учнів, для переможців цього конкурсу. Вони, в принципі, багато чого вміють. Мені просто хотілося передати свій досвід, який вже 25 років в мене є. Ми сьогодні привезли дуже цікаву програму «Пори року» Антоніо Вівальді і Астера П'яццоли. Це погляд двох різних композиторів на цей формат, так би мовити. Ці два цикли написані для струнних і для камерного оркестру. Тому дуже цікаво, як на кнопкових акордеонах це звучить. Ми живемо в такий час, коли мистецтво лікує. Українська школа мабуть одна із найкращих у світі. У нас потужна школа, традиції, майстри», - коментує Олег Шиян.
Лідія грає вже майже 10 років. Дівчина впевнена, що найголовніше у цій справі – багато працювати. Це результат досягнення цілей.
«Я вийшла у третій категорії, зайняла перше місце. Я у цьому конкурсі дуже давно беру участь, кожен рік. Я його дуже люблю. Мені подобається грати. Я відчуваю музику. Це моє життя», - сказала Лідія.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як криворізький зразковий театр естрадної пісні «Меліса» долучився до збору коштів на пікапи для ЗСУ.
![](/img/2024-03/30/1711830454-photo_2024-03-30 22.23.06.jpeg)
![](/img/2024-03/30/1711830462-photo_2024-03-30 22.23.12.jpeg)
![](/img/2024-03/30/1711830482-photo_2024-03-30 22.23.20.jpeg)
![](/img/2024-03/30/1711830499-photo_2024-03-30 22.23.32.jpeg)
![](/static/img/novideo.jpg)
![](/static/img/novideo.jpg)
![](/static/img/novideo.jpg)